Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cOxeR

    Ármester

    válasz #31733248 #132475 üzenetére

    Szembe mennék ezzel, a tucat kinézet az egy dolog amit írsz, de a minőség szerintem nem jogos, állandóan ezt hallgattam 6 évig a szomszéd asztalostól, hogy ideiglenesen jó max az Ikea konyha, mert szétesik mert pocsék.
    Egyszer rendeltem Tőle bútorokat, az volt az utolsó is… miközben 10 fős csapattal dolgoznak, 6-8 hónapos átfutással. Megbeszélt határidőt nem tartotta - ebből volt anyagi károm, a bútorokon meg a textil úgy volt rátákolva… nekem kellett a szegőket ollóval igazítani/vissza ragasztani, 5 évvel ezelőtt volt M-os nagyságrendű az a 2 db bútor (egy kanapé meg egy fotel). Majd a végén egy sima festéssel legombolt még 200e-el… azt nem számolta bele véletlen…
    Ikea konyha tapasztalatom meg az, hogy 10 év alatt semmi baja nem volt, most is az van. Az egyedileg gyártott bútor meg nem hozza ezt a szintet sokszor. Illetve egyáltalán nem azon az áron. Ágyunk is Ikea, ráadásul 90-es években gyártották, köszi teljesen egyben van.
    Tovább megyek, 2 éve nem tudnak legyártani nekem egy nyamvadt ajtót, mert nem akarnak egyedi mintát marni a lapba az asztalosok… nem drágán egyáltalán nem. Amit meg legyártottak tolóajtó vetemedik és reped a sarka, miközben nulla a terhelése, szinte állandóan nyitva van, nem is használjuk.
    Megvan a véleményem erről a piacról, szóval lehet az ikeat ekézni, de azonos áron nincs egyáltalán nincs alternatíva.
    Tavaly újított fel egy baráti pár egy lakást, 3,5x annyi lett volna a gyártott konyha mint az Ikea, ráadásul ott is 3-4 hónap átfutással, másik meg raktárról, szerinted mi lett a vége?

  • csubuka

    addikt

    válasz #31733248 #132475 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Értem ezt az álláspontot is, ámde azért van egy idő és pénzfaktor is ebben. Egyedi nem lesz persze egy ilyen megoldás, de nem egyedi, hanem működő és belátható időn belül elkészült kell, hogy legyen ebben az esetben.

    IKEA helyett inkább valami kisebb céget tudnék max elképzelni, hogy "Akármi Kft", akik kicsivel az IKEA ára fölött, jelentősen masszívabbat csinálnak, van 3 fix termékük pl (semmi egyedieskedés nem szükséges számunkra)... de nem tudom, hogy ilyen van-e.

    Sajnos a konyhánál már volt szívás az egyedieskedéssel, volt drága (nekünk már nem érte volna meg...), de voltak felszívódóak, nagyotmondóak stb. Utána erre már nem volt senkinek idege a családból...

    Szerintem, pont, hogyha van full-time háziasszony a családban, akkor lehet ilyenekre végtelen időt eltolni... 10 mestert kergetni stb. Na ilyen nincs.

    Természetesen nem a legalja IKEA-s matracra gondoltam... inkább az olyan 150k-s range ami nézegetve lesz

Új hozzászólás Aktív témák