Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Lauda #104740 üzenetére

    Az alázfalazáson kívül az összes utólag vízszigetelésnek megvan a hátránya, kompromisszuma.

    A láncfűrészes megoldásnak konkrétan az, h szinte biztosan nem jut újra mindenhova habarcs, ami nyilván a szerkezet statikájáért nagyban felel, más felől a szárazon behelyezett GV lemezek nincsenek összemelegítve és felékeléskor biztosan lesz olyan része ahol egyszerűen a kavics átlyukasztja.

    Minden ilyen megoldás csak ideiglenes és a hiba eltakarása, elfedése. Attól, h a vakolatot cserélgeted, a téglában lévő vízmennyiség nem lesz soha kevesebb, csak több. Egyre magasabbra fog kúszni, egyre több vakolatot kell majd leverned. Az ilyen kóklerkodásnak soha nem volt híve. Más részből így pl hőszigeteleni sem lehet a házat, mert a páratartalmat az életben nem lehet beállítani.
    Harmad részből én már most beleőszülök az építkezésbe. Ha végzek, a kert végébe elásom pitsába az összes kőműveskalapácsot, glettvasat, alu lécet. Látni se akarok többé építőipari sezrszámot. Nemhogy 4 évente vakolatot kopácsolni, glettelni, festeni. :) Egyszer kell megcsinálni jól és az örök.

    2 éve én és egy kőműves, tehát ketten 40 méternyi falszakaszt (ez egy 120 m2-es melléképület, ami közvetlenül a házunkhoz van épülve) kb 10 nap alatt körbevéstünk, vízszigeteltük, aláfalaztuk. Nyilván a saját munkámat nem számolom, akkor neki fizettem 20-at egy napra, tehát 200k-ból meg 2 tekercs GV lemezből (modifikált, 30k) megvolt az egész művelet. Bontott téglát ingyé kaptunk, de ha venni is kell az bagatel összeg és kevés kell.

    Korábban dobtam be képet a garázsról, az teljes egészében körbe ilyen falszakasz. Volt olyan része ahol 1,5 méter magasan vizes volt! :(

    Az a megoldás is a szarnak egy pofon! Perforált lemeznél tud szellőzni persze, de a cirkulációs folyamat ezzel nem szűnik meg! Ugyanúgy jön a salétrom, sókiviriágzás idővel.

    Már hogyne lehetne megmondani? Erre való az anyagnedvességmérő.
    Ezzel tökéletes pontossággal megállapítható h milyen mértékű víz van a falszakaszokban.

    Magadból indulsz ki. Tehát szerinted az a faxa megoldás, ha az eladó jól átkúrja a leendő vevőt. Egy ilyen direktmód eltitkolt rejtett hiba esetében a leglúzerebb ügyvéd is milliós pert fog a volt tulaj nyakába akasztani. Ez nem játék! Ezért lazán perelhető a volt tulaj és nem is kérdés h ki fog nyerni.
    Szóval pls, ilyet még csak ötlet szinten se adj senkinek. :N

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák