Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz ALI_G #72690 üzenetére

    A kondenzáció mértéke alapvetően a visszatérőtől függ mert azzal hűtik a füstgázt nem az előremenővel.

    Amikor emeled az előremenőt akkor jó eséllyel a visszatérő is emelkedni fog.
    Ez pedig csökkenti a kondenzáció mennyiségét.
    Olyan előremenőt kell használni amivel még pont ki tudod fűteni amit ki akarsz.
    Mindenféle okosságok (pl. külső hőmérős időjárás követő szabályzás) is ezt csinálják.

    Itt egy egész precíz görbe a visszatérő függvényében.
    http://www.healthyheating.com/Boiler-efficiency.htm

    dantre
    Lenne egy nagy gondom, van egy Computherm Q7 szoba termosztátom, az a baj vele, hogy a hőmérője annyira érzékeny, hogy pl. ha egy-két méterre járkálunk tőle 3-4 tizedet is felugrik a hőmérséklet, ha a kb. 1.5m-re mellette lévő tévét bekapcsolom, akkor percek alatt 1 fokot is felugrik.
    Így nem kapcsolja be a kazánt pedig hideg van a lakásban.
    Az lenne az első kérdésem, hogy lehet ezzel valamit kezdeni?

    Én azt csináltam, hogy a termosztátot felvettem olyan magasra, hogy mindig menjen a kazán és termo fejjel szabályzom minden helyiség hőmérsékletét (ill. külső hőmérséklet függvényében az előremenőt).
    Felesleges kapcsolgatnia, csak rontja a hatásfokot meg amortizálja a kazánt.

    A másik kérdésem, ha az előzé nem megoldható, akkor kicserélném egy rádiósra: Computherm Q7-RF, és a vevőt beraknám a mostani helyére a kezelőt pedig más helyre tenném.
    Megoldható-e ez így?

    Igen. On/off termosztát csak ki/be kapcsolja a kazánt, nem lényeges, hogy a kazán mellett teszi vagy kicsit messzebb tőle. Viszont mint írtam én nem így csinálnám.

Új hozzászólás Aktív témák