Új hozzászólás Aktív témák

  • Exodion

    aktív tag

    válasz daninet #116616 üzenetére

    Jo de gondolom nem mindegy hogy linoleum kontra greslap van a padlon. Amugy ez engem tenyleg erdekelne, mondom is miert: 10 emeletes panel foldszintjen lakom es 1falat leszamitva (a vizesblokkot nem nezve) minden falam 15cm vastag teherhordo. Hornyok marasa csak a betonfedes vastagsagaig es csak fuggoleges iranyban megengedett (statikai szerint - nem is szakadtunk ossze). A padlonal viszont megoszlottak a velemenyek.

    Az alap elkepzeles ez volt: kijon minden ami korabban volt tisztan a panelig. Az illeszeteseket kikenni csemperagasztoval hogy ne folyjon le az onterulo. Majd erre alapozo, onterulo (Nivello Quattro), 10mm CK lap, 10mm MFP, es a burkolat (szonyeg, laminalt, vinyl). Az onterulo az annyi amennyi, a CK lap 14Kg/m2, az MFP 7Kg/m2, a laminalt a legnehezebb ~10.6Kg/m2. Ez a statikus szerint aki csinalta nekem a statikai szakvelemenyt rohogve belefert volna. Egy helyen elfelejtettem a panel illesztest csemperagasztoval kikenni, es lefolyt egy igen csekely mennyiseg egy masik lako pincejebe (kart nem okozott). Aki ezen megijedve, jott az o ismeros statikusaval aki jo alaposan nekemallt hogy mit kepzelek es hogy "a kollega tevedett". A megallapodas az lett hogy a CK lapokat nem raktam be (buktam az arukon ~25eFt-ot). A folottem lakonak (most nem azert mert egy goreny :D) 60x20-as greslap mindenhol + zongora + sarokkad.

Új hozzászólás Aktív témák