Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kreténke

    csendes tag

    Sziasztok!

    December elején vettem egy RaidSonic IcyBox Dupla 3,5"-os dokkolót, és semmi probléma nem volt, míg egy 256GB-os Samsung 850 PRO SSD-re nem cseréltem (január közepén) a korábbi Western Digital VelociRaptor 500GB HDD-t.

    Nem újratelepítettem, hanem egy pár perces mutatvány után a MiniTool PartitionWizard Migrate OS funkciójával átvittem az SSD-re a komplett cumót. Néhány nappal ez után a dokkolóban használt egyik HDD-ről eltűnt egy mappa 100GB (szerencsére nem nélkülözhetetlen) adattal. Egy hétre rá egy másik HDD-re valami olvasási hibát írt csatlakoztatáskor (2 volt párhuzamosan bedokkolva, de csak az egyikre jelzett) és a Windows felajánlott egy helyreállítási opciót. Korábbi rossz tapasztalatok miatt (szintén adatvesztés a csuda helyreállító miatt) a MiniTool program helyreállítóját használtam, de később feltűnt, hogy ismét hiányzik egy komplett mappa (ezúttal a legfontosabb dokumentumok). Egy része megmenekült, de a lényeg elúszott.

    Vírusom elv. nincs; (fizetett) ESET SmartSecurity legfrissebbje van fenn.

    Viszont tegnap már jó ideje (fél nap) rá volt dugva a dokkoló két frissen vásárolt Toshiba 7200 3TB-os winyóval, és mikor a szokásos "alvó üzemmódból" magukhoz tértek a lemezek, ismét megjelent a korábbi sérült lemezes szöveg.

    Mindenféle lemezkezelő programok teljesen épnek látják mindkét HDD-t, csak most nem tudom visszaállítani formázás nélkül.

    Bekötöttem a gépbe az egyik lemezt, hátha csak a dokkoló bénázik, de ott sincs semmi, ahogy Linux alatt is hasonló a helyzet.

    A jelenlegi lemezek GPT/NTFS-be lettek formázva - értelemszerűen. Windows 8.1 Home.

    Kérdések:
    Okozhatja-e a dokkoló a galibát?
    Lehet-e az újratelepítés "megspórolása" a ludas?
    Ugye nem pont egyszerre szart be két vadi új lemez? :)

    HELP!
    :R :R :R :R :R :R :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • kreténke

    csendes tag

    válasz King Unique #20272 üzenetére

    Köszi!

    Én hiába cserélgetem a slotokat, nem nagyon történik változás.
    Elvileg tudja az oda-vissza témát.

    Jelenleg fut egy GetDataBack (néhány órája), de ha nincs megoldás, mi a gyíkomat próbáljak?
    Meg merjem kockáztatni a 3. képen látható optimalizálást, vagy felejtős?

  • kreténke

    csendes tag

    válasz King Unique #20274 üzenetére

    A GDB segített. Rengeteg idő lesz mindent újra átmenteni, de még mindig sokkal kevesebb, mint újra összeszedni minden szemetet.

    Újratelepítek, aztán ha így is folytatódik a szarakodás, megy vissza a dokkoló gariba. Nagyon friss még ahhoz, hogy bármi csatlakozókkal kapcsolatos baja legyen.

    Köszönöm a segítségedet! :C :C :C :C

Új hozzászólás Aktív témák