Új hozzászólás Aktív témák

  • Blackhole13

    senior tag

    Üdv,

    Ugyan nem boltból rendeltem, hanem magánszemélytől, de talán elfér a problémám itt.
    160€ értékben vásároltam egy olasz fazontól, aki elvileg fel is adta a csomagot pénteken, küldött is egy nyomkövetési számot: KZ720341940IT. Mivel még ma sem talált semmit a nyomkövető felület, felhívtam a postát, ahol azt mondták ez nem egy követhető nemzetközi csomag száma. Írtam az eladónak, hogy mi a helyzet, de azóta a whatsapp (ott kommunikáltunk) nem jelzi ki, mikor volt utoljára online és a pipa se jelenik meg, hogy megkapta az üzenetet. Ebből arra következtetek, hogy letilthatott, de persze nem biztos.
    Ha mégis átverés áldozata lettem tudnátok segíteni, hogy mi a menete a további lépéseknek? Ha Magyarországon teszek feljelentést, azt gondolom nem továbbítják túl nagy igyekezettel az olasz hatóságoknak. Lakik Olaszországban rokonom, esetleg őt kéne inkább megkérnem erre?

    (Azért nem értem a dolgot, mert ismerem a nevét, bankszámlaszámát, lakhelyét, fb profilképét és eddig nem utalt semmi arra, hogy átverés lenne.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák