Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    Vámkezeléshez kis infó adalék... "kezdőknek"

    Ugyebár a posta.hu kicsit késve (1,5-2nap frissül)

    Így most adott egy eset, ahol 2014.05.08.-án (szerda) reggel-hajnalba láttam, hogy kérik a vámoláshoz a dokumentumokat, így rögvest elis küldtem e-mailbe (mivel ali-s volt, így mindenféle prt scr-eket, számszerint 4-et, 3ali-s, 1otp-s), mivel semmi mozgást nem láttam, hogy 2nap után lenne valami, így ma reggel-hajnalba elküldtem a hivatkozási számmal és ragszámmal is, ahogy ugyebár az ajánlott levélbe kérik (amit tegnap kaptam meg), mondom legyen már valami mozgás, de jelentem, hogy csak a ragszámos levél után intézkedtek, csak a posta.hu nem frissített, de mostmár látszik, hogy: Megküldött dokumentumok feldolgozása ---> Elektronikus vámkezelési dokumentum kész

    Reméljük mihamarabb frissül egy: "Vámhatározat kiadva" -ra, de a lényeg, amiért leírtam... hogyha a posta.hu-n az állapot átvált "Postai vámkezelés alatt" státuszra, nyugodtan és azonnal küldjétek a dokumentumokat, elég a ragszámra hivatkozni az e-mail tárgyába, mivel így felgyorsíthatjátok kicsit az amúgy is lassú vámkezelési folyamatot, most konkrétan én "spóroltam vele" 2,5napot (ugyebár míg megjött az ajánlott levél a hivatkozási számmal)...

    Szóval küldjéték mihamarabb, ha nem akarjátok, hogy tököljenek... alapból is tökölnek, miért szúrnál ki magaddal!?
    Ja és ali-nál elfogadták a prtscr-eket... (régebben én úgyemlékszem volt valami pdf letöltési lehetőség, amit most nem találtam egyáltalán), de jelentem csináltam 3prt scr-t, ahol a termék - fizetés - ár, stb. látszódott és 1db-ot az OTP számlatörténet adott részéről és ezt így elfogadták!

    2014-05-09 12:37, Item information : Elektronikus vámkezelési dokumentum kész
    2014-05-08 14:15, Item information : Megküldött dokumentumok feldolgozása
    2014-05-07 12:00, Item information : Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől
    2014-05-07 11:17, Item information : Betárolás a Postaimport raktárba
    2014-05-06 14:28, Item information : Postai vámkezelés alatt
    2014-04-30 18:20, Item information : Küldemény vám elé állítva
    2014-04-30 17:40, Item information : Célországba megérkezett

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák