Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    Nekem van egy alapvető dolog amit nem értek a bányászat utáni adózással kapcsolatban:
    Azt értem, hogy ha nyereségem keletkezik, akkor adózni kell utána és ez logikus és természetes is. :K

    De ha én magánszemélyként innen hardverapróról megveszek használtan számla nélkül egy másik magánszemélytől egy bányászásra alkalmas videokártyát 600K -ért, majd elkezdek bányászni, ami termeli nekem a hasznot folyamatosan és mondjuk havonta ki akarom utalni a saját bankszámlámra ezt az összeget, akkor is kell adóznom a kiutalt összeg után, ha még ott sem tartok, hogy a videokártya vásárlási értéke megtérült? Illetve értelem szerűen nem csak a VGA, mert ugye kellett még vennem hozzá routert, meg egy komplett gépet a videokártya köré, meg nagyobb netet köttettem be meg stb... tehát lefelé kerekítve kb 1M Ft kezdeti költségem van és eddig (50 nap alatt) forintosítva 140K értékű Coin termelődött ki, amit majd ki kéne utalni a számlámra, mert nagyon hiányzik már az a pénz amit beletettem.
    Ha egy része visszajönne, már jobb lenne kicsit a helyzet. Egyelőre még nem utaltam ki semennyit.

    Tehát ez lenne a kérdésem, hogy már ilyenkor is adóznom kell a kiutalt összeg után, amikor még bőségesen több a ráköltés mint a kitermelt összeg?

    Tisztelettel köszönöm mindenkinek, aki válaszol!

    Üdv! L.D.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák