Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k.kristof

    őstag

    válasz Cheesus #4236 üzenetére

    Régi könyveket honnan szerzel be, aminek már esetleg a kiadója is megszűnt? :) Mondjuk egy Gyilkos idő antológiát? :)

    Amit lehet, nyilván a kiadótól veszek meg (legfeljebb akcióban jó olcsón), de ha valahol látok jó áron valamit, megveszem, még ha meg is van, és legfeljebb lepasszolom valakinek. A fenti példánál maradva, az első példányomat a Corvin negyednél vettem a Mozgó Könyvek kocsijáról, ami több helyen is ott van Budapesten, és minden könyv 300 forint náluk. A kínálat persze főleg régi könyvekből áll, de pont az olyanokat már csak antikváriumban kapni főleg. A második példányt, amit elajándékoztam, azt meg a Múzeumok Éjszakáján szereztem, egy szakközépiskolában, ahol csak úgy mellékesen kiraktak egy padra pár könyvet (gondolom könyvtári selejtezés), amiket darabonként 100 forintért árultak. Alig hittem a szememnek, persze hogy rögtön lecsaptam rá, még ha utána órákon keresztül a kezemben is kellett tartanom, mert nem volt nálam táska.

    A duplikátumok elkerülésére meg használjátok esetleg a Moly.hu-t, még ha két külön felhasználót csináltok is, lehet csinálni közös magánkönyvtárat, ahol látszik, melyik könyv kié, és később szét is lehet választani.

  • spammer

    veterán

    válasz Cheesus #4236 üzenetére

    Nekem az a véleményen, hogy sok antikvár könyv pofátlan áron megy. Akciós áron a zsír újat olcsóbban megkaptam, mint a megtört gerincű antikvárt. De az még hagyján, viszont az, hogy 20-25 éves, megsárgult, foltos könyveket (pl. régi Stephen King) 1000+ Ft körüli árakon kínálnak, az számomra vicc kategória.

    Mindeközben más országokban (pl. USA, UK) gyakran fillérekért vágják az emberekhez a jó állapotú, akár keménytáblás használt könyveket. Nyilván más gazdaság, más piac, előjönnek a szokásos különbségek ilyenkor is, de azért na... :U

    De amúgy az árak is elég húzósak itthon, ahhoz képest, hogy 5% ÁFA van a könyvekre és nem 27%. Nyilván ez a folyamatosan akciózások miatt van (meg az árverseny miatt is), hogy tudjanak nagy százalékokat adni a listaárból, de igazából lehetne alacsonyabb az ára alapjáraton, és akkor nem zavarna, hogy ritkábban van akció vagy kisebb árengedmény van.

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • mark!

    őstag

    válasz Cheesus #4236 üzenetére

    Hányszor volt olyan, hogy apa kapta az sms-t, hogy van az adott könyv, 20perc múlva pedig már indultunk is fel Pestre. :D Én az antikvár könyvek jellegzetes illatát szeretem. Régi könyvek beszerzésére tényleg jó. Édesapádnak pedig gratulálok, az a 2800+ már egy elég szép szám, nem kis idő lehetett öszegyűjteni! :)

    >

Új hozzászólás Aktív témák