Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz pulutodurumo #5114 üzenetére

    Szép darab. Hogyé' vót, és honnan?

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Jorgos01

    tag

    válasz pulutodurumo #5114 üzenetére

    Szia!
    Nekem a múlt héten érkezett meg a Parnisom. Innen rendeltem, [link] fix áron, 81 $-ért. Semmilyen egyéb költség nem rakódott rá, két hét alatt érkezett meg, hungarocell dobozban, és azon belül buborékos nylonban csomagolva.
    Kibontáskor járt az óra és 45 óra járástartalékot mutatott, ez előrevetítette, hogy a rotor jól húz.
    Az eltelt időben tesztelgettem, méregettem, a tapasztalataim.

    A szíj valóban kemény egy kicsit, de mivel valódi bőr szerintem nem lesz vele gond, meg fog puhulni. Ehhez a tokhoz, súlyhoz szerintem már kell egy ilyen komolyabb szíj.
    A rotor igazolta magát, valóban jól húz. Napi 8 órából 6-ot számítógép előtt ülök, de így is kellően húz. Ha mégsem lenne elég, akkor még koronáról is fel lehet húzni. A rotor nekem is eléggé zajos, az óra másodperc stoppos.
    Teljes felhúzás után 56 órát :Y járt az óra. Ha ezt nem látom nem hiszem el.
    Az első 24 órában 20 mp-et, a következő 24 órában 17 mp-et sietett. Miután lejárt kezdtem el hordani. A járáseltérés továbbra sem változott, a napi kb. + 20 mp-et hozza.
    Kézi felhúzásnál nagyon nyersnek érzem a szerkezetet. Szerintem nem ártana neki egy kis olajozás.
    És most segítséget kérnék.

    Valaki tudna ajánlani Nyíregyházán egy olyan órást, aki vállalná ennek az órának az olajozását (hátha a rotor hangosságán is segítene) és beszabályozását (egy kb. + 5 mp jó lenne).

    Ami egy kicsit aggaszt, hogy a járástartalék kijelző érdekes dolgokat produkált.
    Majdnem teljesen felhúztam az órát a koronán keresztül, majd elkezdtem hordani. A rotor tovább húzta és egyszer csak azt vettem észre, hogy a power reserve kismutató leugrott a nullára, holott teljesen fel volt húzva. Ekkor levettem a kezemről és a mutató elindult lefelé, kvárzi kb. - 3 órát mutatott. Lefeküdtem aludni, és mire felébredtem, a mutató kb. beállt a jó helyre és már 40 óra járástartalékot mutatott. Mivel a segédszámlap jobb oldalon van, így körbe nem tud forogni, hogy hogyan csinálta nem tudom. Lehet, hogy ez az 56 órás járástartalék zavarja meg, mert 45 órára van kalibrálva a számlap. Fogalmam sincs mi lehet vele. (Amikor az 56 órás ciklust produkálta /ekkor le volt rakva és nem piszkáltam/, akkor ilyen "ugrálást" nem produkált, csak annyit lehetett észrevenni, hogy 10 óra járás után csak mondjuk 7-et ment vissza a mutató.)
    A Tied hogyan viselkedik ebből a szempontból?

    Az óra egyébként gyönyörű (bár ez szubjektív dolog), a tok, számlap szépen megmunkált.
    Néhány kép róla:

    A dátum gyors beállítása az utolsó képen látható süllyesztett gombbal lehetséges. Mondjuk ezt elegánsabb lett volna megoldani, a korona kétállásos kihúzásával.

    Aki tud nyíregyházi órást ajánlani, annak előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

Új hozzászólás Aktív témák