Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    őstag

    válasz nebancsa #18960 üzenetére

    Szerintem meg az én szempontomból pont az az optimális választás, ha a kritétiumoknak megfelelő órák közül a legolcsóbbat választom.
    G-shockot már több soron néztem, drágább, mint a hasonló tudású órák. Ami nekem ér valamit, az az amit az eredeti kérdésemben említettem: solar töltés, rádióvezérlés, 100 m WR, másodsorban titán tok és szíj. Analóg vagy analóg+digitális. Nem kell stopper meg semmi egyéb anyám tyúkja, még naptár se. Habár a solar töltés miatt nem árt egy kis kijelző, töltöttségi szint, meg szinkronizált-e vagy sem.

    A vízállóságnál nem is értem, hogy miért építenek be egy ilyen garantált meghibásodást, mint a gumi tömítés. Nem találtak olyan tömítőanyagot, ami nem porlad el? De egy ilyen precíziós szerkezetben még a fém a fémen illesztést is el tudnám képzelni, csak egy kis finom köszörűs munka.
    Azzal egyetértek, hogy az óra van értem, ha aggódnom kell, hogy bírja-e a vizet, az nem jó. Mivel én szemre nem tudom megállapítani, hogy milyen állapotban vannak a tömítések, ezért kénytelen vagyok folyton óráshoz vinni, ez se jó nekem, az órásnak persze igen. Két évente a garancia lejárta után mindig újat venni, ez se jó nekem, az óraboltnak persze igen. Lehet, hogy tényleg búvárórát kell venni vízbe, mert azt talán megcsinálták jóra, ha nem, akkor a búvárok nem veszik, tehát ami kapható, az már bizonyított.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák