Új hozzászólás Aktív témák

  • susrev88

    csendes tag

    válasz 1eske #14647 üzenetére

    én mostanában egy hónapig foglalkoztam (kínlódtam) ezzel, szóval sommázva a saját amatőr tapasztalatomat:
    gondold át, h milyen célból akarsz venni. egy vidéki douglas-ban kb 20 márka volt, amit kb feleztem szimpátia alapján, a maradékból levontam az öltönyös meg sportos illatokat, szóval maradt total 20 illat, amit teszterpapíron kipróbáltam. A nagyon gyengéket és erőseket megint levontam, így csak 5-6-ból kellett választanom, azt meg 2 alkalomból kipróbáltam a bőrömön. közben meg olvastam utána az illatokban, az 5/4 alatti értékelésűeket is levontam. szóval ha random elvek alapján tudod szűkíteni a kört, akkor nyert ügyed van :DDD

    Gondolt át:
    -büdzsé
    -munkahelyre, irodába, mindennapi vagy alkalmi
    -milyen évszakban használnád (nyáron vs télen pl)
    -egyéni ízlés, stílus (boss fura pl mackónadrággal, de öltönnyel meg ok)
    -menj be egy boltba, nézd végig, milyen márkák vannak, melyik szimpi (ez már eleve szűkíti a kört).
    -fújkálj teszterpapírra, de ne dobd ki, csak ha egyből nem tetszik! én hazavittem mindig vagy 10 papírt, és otthon is megszagolgattam, mert addigra kitisztult az orrom, plusz kicsit alakult is az illat az idő alatt. Itt már le lehet vonni következtetést a tartósságra is. Van, amit egy óra után se éreztem a papíron, van ami, másnap is markáns volt. ha sokat szagolgatsz a boltban, használd a kihelyezett kávét is.
    -a bejövős illatokat bőrön is próbáld ki, pl nyak vagy alkar, hogy lásd, "együttműködik-e" a bőröddal, illetve bírod-e magadon.
    -utánaolvashatsz az egyes parfűmöknek a fragrantica.com-on, meg kielemezheted, h miért bejövős

    remélem, találsz benne hasznos tippet.

    ps: a dior sauvage az f*sztaszító p*namágnes illat a vélemények szerint

Új hozzászólás Aktív témák