Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16741888

    törölt tag

    válasz zolees #686 üzenetére

    Pont mostanság vettem pergetőcuccot, én egy balzer Diabolo IIes botot és hozzá egy Shimano Nexave orsót, 20kt hagytam ott érta a boltba, de szerintem megérte, nem vagyok olyan nagy pergetőművész hogy világbajnok cuccom legyen, nekem a heti egy pecára nagyon megfelel, régi vágyam volt egy balzer bot meg egy Shimano orsó.:)) Csak annyit mondok hogy sajnálom hogy eddig nem Shimanot vettem, sokan mondják hogy más ugyanolyan jó de tévednek.:) Ha én még valaha orsót veszek az tutti hogy Shimano lesz, lehet hogy tavasszal beruházok egyre, a másik matchbotomra.

  • Scream007

    őstag

    válasz zolees #1027 üzenetére

    pénztől függ, szerintme feederből versenymárkát érdemes venni pl:maver, tubertini, trabucco....ezekből is van olcsón rengeteg fajta, amelyik szimpi azt vedd, nincs értelme konrkétan egyet ajánlani/hajtani mind jó.
    pergetni feederre ha light feedert veszel mert irtó vékonnyal akarsz feederezni akkor 30as ha mediumosat akkor 40es orsó, mivel mindkét pecázós módszer csúcskategóriás cumot kíván 5 csapos orós fémdobbal pótdobbal, szintén igaz kár egy típust hajtani amire van pénzed és szimpi és lehet is kapni. :R

    BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

  • pöpö

    tag

    válasz zolees #1027 üzenetére

    Én egy jó kis hard feeder botot ajánlok egy 40-es orsóval!! :DD
    Az orsó a te izlésed szerint válazd!!! :DDD
    Spro,okuma,dam ezek szerintem elég olcsó meg elég jó!
    föleg ha most kezdesz horgászni :DDD

  • userZ

    tag

    válasz zolees #7314 üzenetére

    Vannak itt feederesek, gondolom majd reagálnak érdemben. Én is idén váltottam ki a területit évek után, amit elmondhatok, hogy rendesen a pénztárcámba kellett nyúlnom :D, és még csak jövőre lesz a nagyobb mani inveszt, amikor lecserélem a botjaimat és orsóimat, ha lesz időm jövőre is pecázni...remélem így lesz! :K

    Stop the Earth, I want to get off!

  • Alg

    veterán

    válasz zolees #7314 üzenetére

    Wall of text ON

    Szia!

    Az egy egész jó kezdő pontyos szett, talán az orsó kicsi, arra a botra minimum 50es való, de nem nagy ügy.

    Szerelék: én nem bonyolítom, folyón sima nagy hurok(50-60 centi), 2/3-nál elvágva, rövidebbre ólom hosszabbra horog. Állóvízen meg egyenes gubancgátlós drótos kosár, rövidebb előke (10-30 centi, lehet variálni, ha nagyon nyelik rövidebbet, ha nem akad a piszkálós kapás hosszabbat) Heavy feederre mondjuk 22-25ös főzsinór 18-22es előke a vékonyabbat már könnyen eltépné a dyno (kicsit durung bot szerintem, igaz én a lágy pálcákat szeretem)

    Csali: ami tetszik,ez igaz etetőanyagra és horogcsalira is, nekem a Haldo féle dévér bejött keszegre, a ponty pirosról is jókat hallani. Élőcsalit nem árt mindig tartani, van hogy csak az hoz halat.

    Kapásjelző nem kell, sőt egyenesen tilos, szépen le kell tenni a botot úgy hogy derékszögben álljon a zsinór a spiccnél, és kicsit ráfeszíteni, hogy meggörbüljön a spicc.

    Második botnak két lehetőséged lehet: mivel gondolom a dynoval pontyoznál/nagyhalaznál. ezért vagy egy matchbotot tudok mellé elképzelni (akár egy lágy keszeges botot) vagy egy light/medium feedert, esetleg pickert.

    10-15 ezres kategóriában bármelyikből találsz elég jókat, érdemes a spro háza táján nézelődni (ha találsz valahol egy Passion M feedert, az nagyon jó bot, ha meg netalán Passion L feedert, akkor szólj mert elcserélem ;] ), meg a manta is jó botokat csinál úgy hallom - lehetőleg karbon legyen, kompozit botokat ma már kerülni kell (kivéve ha harcsázóbotról van szó) Orsónak tedd rá a 4000es Exage-t, lehet elsőre nagynak tűnik, de jó lesz az. - a Dynora meg tegyél egy legalább 50es pl. okumát, mondjuk Longbow vagy travertine - nevisek is jók olcsóbb kategóriában, meg a spro-k (de az okuma erősen ajánlott hosszabb távon)

    Ezzel a cuccal pedig tudsz akár kereső horgászatot folytatni, akár partközelben keszegezni.

    Érdemes olvasgatni a cikkeket a haldorado.hu-n, meg persze lehet itt is kérdezősködni részletekről, görbüljön! :)

    Jah, még valami, damilból nagyon sokaknak bejönnek a trabucco T-force/S-force kanócok, én is ilyet használok, viszonylag olcsó, és nagyon jó.

    Horog: Gamakatsu 2260B a feeder-etalon

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • Alg

    veterán

    válasz zolees #7317 üzenetére

    Egyéni ízlés kérdése, a lényeg hogy ne legyen sorjás se a kosár se a gubancgátló. Állóvízre 20-30 gramm elég általában, folyóra meg néha 100 is kevés... és sima egyenes csöves drótos kosarat, vagy pickerre rakétakosarat használok, (folyón csak ólmot)

    Persze meghorgászandó távolsághoz, és bothoz is kell igazítani (pl. pickerrel ne akarjunk bedobni ökölnyi etetőanyagot...)

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Új hozzászólás Aktív témák