Új hozzászólás Aktív témák

  • walkyra

    újonc

    Duna felső szakasz/Rajka/,napkelte előtt érkeztünk.Mutatta magát a hal szépen,szélvízen és a húzóban egyformán aktív volt.Az ilyenkor megszokott vízállás helyett,+40 cm van a Duna ezen szakaszán,koszos,kissé hordalékos/olyan Inn vízes/formát mutatott.Kilitinél foghatták a hozamot,mert a 60g kosár üresen megállt/normál víznél,80-120gramm a minimum/21 méteren kiakasztva.Neki láttam feletetni kézzel,11 gombócot gyúrtam 1/3 tímár dévér,többi föld+ két marék kukorica kajába keverve ez alapnak..kb 6-7kg bekevert állapotban.Kosárba valót:fullasztott csonti,búza,kukorica,angolmorzsa,tímár dévér,pv1,apámf@sza,előző este bekeverve pincébe tárolva képezte.Unokaöcsém beszerelt még az alapozás előtt 1 bottal/ifi 5 percel rá,gombócozás közben eltekerte neki egy jó 2 feles márna,remek kezdés.Majd jött 3 óra agyalás,etetésen nincs hal,1kapásom volt,nem akadt meg.Az ifjuságival felrakattam egy ólmos cuccot a kosár helyett,hogy nézzen az etetés alá vagy 20 méterre,violá megint márna,éppen 80 deka,egy bagoly,meg egy német bucó....délelőtt 9-kor pakolás
    A peca végére 130-as kosarat rakta a víz és apadt is néhány centit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák