Új hozzászólás Aktív témák

  • Interceptor

    addikt

    válasz tepenzed #35662 üzenetére

    Nekem két wobblert is elvitt már egy egy balin idén, a rohadt fluorocarbon miatt, talán mert rossz félét és túl vékonyat választottam. Az első ilyen kudarc után megtanultam a legbiztosabb csomókötéseket, iszonyat odafigyeléssel precizitással kötöttem meg otthon kellő időt szentelve minden egyes rohadt előke darabnak, mindent az előírás szerint. Aztán a második ilyen is bekövetkezett rá egy hónapra az első után, pedig már nyúltam le a halért mikor megadta magát a csomó, akkor azt mondtam oké marad a fonott főzsinór és not a knot kapoccsal rögzítem a műcsalit, az legalább atombiztos. Sajnáltam főleg a halat(bár a szája szélébe akadt talán ki tudta később rázni) és a több mint 2k-s műcsalit is, nagyon rossz érzés volt.
    A víz felszín alatt 0,5-1 méterre járó wobbler típusok nem valószínű, hogy lefognak akadni, de ha mégis az fájni fog egy darabig igen :D Nem tudom, hogy akarok e fluorocarbont használni valaha is (talán a készre gyártottat még megpróbálom ha nagyon tiszta lesz a víz). Tavaly a monofil zsinórral nem voltak soha csomó problémáim, persze nem is olyan rideg f*s mint a fluorocarbon.

    (#35666) egykettő : köszi, de nem működik a link sajnos, de rákeresek az oldalon.

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

Új hozzászólás Aktív témák