Új hozzászólás Aktív témák

  • papsszi

    csendes tag

    Teljesen egyet értek az előttem íróval...
    Kicsit tudományosabban...
    A szervezet fő energia forrása a glikogén. Ez az izomzatban illetve a májban tárolódik.. Gyakorlatilag cukor, és szénhidrátból alakul át egyzserű cukorrá glikogénné... Ezt a funkciót a máj végzi és az inzulin szállítja.
    Ha maximálisan fel van töltve e glikogén raktárunk, akkor a fölösleges CH-ból a máj zsírt állít elő, és a kötőszövetek közte eltárolja:) Úszógumi stb :) Amikor a glikogén raktár kiürül: kb 40 perces intenzív edzés, akkor a máj a zsírhoz fordul, jó esetben (mindjárt mondom miért jó esetben) és elkezd glikogént termelni, hogy az izmokat ellássa energiával.
    Az energia szükséglet szabályozza, hogy a szervezet honnét merítsen energiát. Nagyjából egy 25-30 év közötti férfi max pulzusszáma 180- körül mozoghat. Ha 125-140 között dolgozunk akkor a szervezet miután elfogyasztotta a glikogénraktárát, a zsírhoz nyúl. Ha e fölé megy akkor gyorsabb energia forrás kell neki, és fehérjét(izmot) kezd bontani , mert azt hamarabb tudja aminosavakra bontani. Tehát erre figyelni kell... Ha nem akarunk izmot is veszíteni...

    A glikogén raktár kiüritésének 2 módja van...
    1. 40 perces intenzív edzés- és utána egy kis kb 20 perc kardió a fent leírt pulzusszámmal. It kb a 20 kardiónál történik a tényleges fogyás.
    2. Minimálisra csökkented a napi ch mennyiséged. Semmi tészta, péksüti, cukor, torta,...
    De azért minőségi ch mehet ( rizs, zabpehely) a minőségi ch- azért jobb a cukornál mert nagyobb az inzulin toleranciája. Lassabban szívódik fel, fokozatosan ad energiát, és a máj lassan küldi a véráramba a glikogént. Ha tulcsórdul ez a folyamat cukrok esetében, olyan mértékben terhelődik a máj, hogy nem tud mit kezdeni a sok cukorral, és hát ki nem dobjuk a jó kis tápanyagot ezért elküldi zsír formályában a kötöszövetekhez...
    Én ajánlanám azt reggel zabpehely, ne csokápik. Frankó natúr lidlibe 200 ft fél kiló.
    Mézzel tejjel ehető. Vagy fehérje turmixal.
    Tízórai bármi ami elnyomja az éhséget pl, zabos keksz, banán joghurt.
    Ebéd hal, csirke, marha, mindegy csak hús legyen és nem pöri, risz főt burgonya, zöldségek.
    Edzés ha este van akkor még jöhet valami hasonló mint tízoraira, edzés elött BCAA aminósav (ez megvéd attól, hogy ne égesd az izmod) katabolizmustól. Edzés után rögtön fehérje turmix.
    Este mehet a zabpehely, túró, vagy még egy kis rizs hússal.
    Ha lement a fölösleg jöhet a több CH csak legyen melette mozgás és sok fehérje...

    Én is úszógumis voltam 92 kiló 24% testzsír melette 4 hónap alatt, nem spártai éhezéssel lettem 80% 11% testzsírral, most lájtosan tömegelek. 85 vagyok 13% al.

    nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

Új hozzászólás Aktív témák