Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz johnny82 #2149 üzenetére

    begyújtani valóban egyszerűbb lesz, mert olyan, mint egy gáztűzhely, de nekem ezen a ponton veszti el teljesen a relevanciáját is, mert gyakorlatilag ugyanezt meg tudod oldani egy öntöttvas grillserpenyővel egy indukciós főzőlapon is. nyilván vannak olyan helyzetek, amikor nem opció a faszén/fa, mert társasházi erkélyen tudsz csak sütni pl, de én minden más esetben hanyagolnám ezeket.
    amúgy a faszén begyújtása egy kürtővel minimális hercehurca és még gyors is, a tűztérben egyik oldalra húzva a parazsat lehet különböző zónákat kialakítani, illetve azért a jobb grilleken fedett állapotban tök jól lehet szabályozni a levegő mennyiségével az izzás intenzitását. ízben pedig ég és föld a kettő. nyilván lesz az elején egy tanulási folyamat, amikor ki kell tapasztalni, mi hogy működik jól, de azért aránylag gyorsan rá lehet érezni ezekre, én évekig tök jókat sütöttem egy olyan tűzrakón, amiben egy hordó alja volt a tűztér és volt felette egy öntöttvas grillrács.
    persze nyilván kérdéses, hogy mennyire akarsz elmerülni ebben, de szerintem az íz kárpótol a végén a belefektetett időért és energiáért. és mondjuk egy kamadot takarítani annyi, hogy engeded felmelegedni 400 fok környékére, ahol a cuccok nagy része elég, aztán gyorsan lekeféled, ami megmaradt.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák