Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Pttypang #54805 üzenetére

    Alá öltözetnek az alá öltözet a jó, az nem szélálló, átengedi az izzadtságot, és feszül. Ennek kicsit szélállóbbnak kéne lennie, nem annyira feszülnie, és zsebnek lennie hátul. Meg az aláöltözetnek általában nincs magas nyaka.
    Ezek kb arra jók, mikor már kicsit hűl az idő, 20 fok alá megy a hőmérséklet, fázik a kezed, meg a térded, lábadszára, 17 fok körül. Aztán 15 nél meg már kezd kevés lenni, oda a thermos változatok jók ebből aláöltözettel. Az alatt meg jöhetnek a vastag dolgok, meg a plusz rétegek, dupla gatya, térdmelegítő, kabát, stb.
    De igazából meg kéne fogdosni, hogy miről is van szó. Szerintem az ilyesmiből az thermos változatokat érdemes alapból megvenni, mert egy sima mezből fel lehet venni kettőt, aztán ugyan ott vagy. Meg lehet venni pali lábat meg kezet, thermosba, azzal meg ki lehet pótolni a fél meleg hosszú gatyát meg felsőt. Meg a nyáriak közt is akkora különbség van, hogy van amelyik olyan vastag anyagból van, hogy egy thermos pali lábbal simán jó 20 fok alatt, egy 16 ig. Persze attól is függ ki mennyire fázós. Nekem a térdeim már semmit nem bírnak, valamint zsír párnák hiányában máshol is eléggé ki szoktam hűlni. Sajnos hidegben nekem a folyamatos izzadás aztán a melegben való érkezés a legjobb módszer.. Ezt meg azért nehéz jól eltalálni, mert ha izzadsz, akkor szélálló ruha kell, mert ha épp lejtő van, vagy szél, akkor szétfagysz, de a szélállóban meg még jobban lehet izzadni, viszont egy bizonyos ponton túl már túl sok az izzadtság, akkor meg csökkenteni kell a rétegeket.. azzal meg az a baj hogy ahol vége van a ruhának ott aláfúj, mozog a levegő, és akkor meg azért fagyok szét.
    Kb egy jó bicikli árát simán el lehetne költeni olyan ruhákra, amin egész évbe ki lehet vészelni jól ezt a hazai klímát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák