Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • avl

    aktív tag

    válasz Lacerta #285776 üzenetére

    igencsak hasonloan / egyforman latom a regi elöl 3 tanyer letjogosultsagat, szerepet

    "Ez mondjuk kb. 30 évig senkit sem zavart, ennyit hülyült a biciklis társadalom? :Y :D" ...a választ tudjuk, de kibövitve: igen; elhülyült a tarsadalom (nem csk a biciklis)

    #285789Friczy teljesen "adom", nekem a 6600-asbol van az 52-39-30, hatul 12-13-14-15-16-17-19-21-24-27 nem divatos, de igen jol hasznalhato

    ilyen szeles es ilyen finom lepesü (12-töl 17-ig egyesevel) 1x vagy 2x cuccokbol "ritka"
    vagy széles
    vagy finom lépések
    ha valamelyikre nincs igeny, akkor az is jo

    és a legfontosabb téma ez lenne: #285625Hasaggymeg es #285651Ixion77

    a taplalkozas
    kell-e taplalekkiegeszitö (vitamin, halolaj, magnezium,...) vagy csak "egy drágább vizeletet termelsz ...egy igazságot kiragadnak a sok infóból és azt meglovagolva millió dolláros ipart építenek rá"

    sok - szerintem vilagszerte ismert - szakertö egyertelmüen taplalekkiegeszitözik; klinikai tanulmanyok bizonyitjak az elönyöket

    vs.

    "több független kutatás is azt eredményezte, hogy egészséges ember változatos táplálkozása"
    -> az valoszinü, hogy a sokoldalu taplalkozas mint alap elengedhetetlen,
    -> az szinte biztos, hogy gyakorlatilag senki sem eszik elegendö mennyisegben és elegendöen sokoldaluan és megfelelö idöpontokban* (pl. zsiros halakbol, magneziumot tartalmazo elelmiszerekböl)

    *: több kutatas szerint szinte fontosabb a gyakorisaga** es a mikor, mint a mit (pl. CGM continuous glucose monitor szerint feherje utan a szenhidrat kisebb csucsot ad; )

    **: regen volt a napi sokszor, mostansag szerintem a napi kevésszer elönybe helyezese [link] [link] [link] [link]

    persze: milyen céllal ? ez modositja a valaszt is
    hasonloan: szerintem igen különbözöek vagyunk (lasd covid hatasa kinek mi lett, de hasonloan: X mennyiseg Y anyagbol Z1 emberben tök mast okoz, mint Z2-ben es Y lehet Y1, Y2, Y3...Y500)

    ...valoszinü a medicine 4.2 majd ez lesz: nem vakon szedünk (illetve az akkori generacio) ezt-azt, hanem mérés alapján tudja, hogy miböl van hiany (ma: ki az, aki mindig méri a D vitamint a verben, magneziumot, ... es az alapjan kapkodja be a dolgokat ?)

    illetve: emberkiserletek erthetö okokbol nincsenek; es mindig felmerül, hogy mennyire hasonlitunk mihez (egerhez, patkanyhoz, hörcsöghöz, ....) ezen szempontokbol - kb. 30 eve bizonyos vizsgalatokban ez volt: bizonyos anyagok a hörcsögöknek igen rosszat tett, patkanyoknak semennyire sem (vagy forditva) es a kerdes: e szempontbol melyikhez hasonlitunk inkabb

  • Fall-N

    veterán

    válasz Lacerta #285776 üzenetére

    Szerintem - de nem csak én gondolom így - meg egyáltalán nem hiányzik az első váltó, főleg nem a 3x. Ha valaki nem elég erős hozzá, akkor maximum ott van a 2x12. De egy nem koca bringásnak bőven elég az 1x12. Outin persze legyen a 2x, de MTB-n fölösleges. Ha az áttételeken tovább lépünk, akkor is csak előnye van, hogy nincs első váltó. Én amúgy is mindig szükséges rossznak tartottam az első váltót, használni nem használtam. Ezért is ment a levesbe.

    Azzal is egyet értek, hogy egy bizonyos szint fölött megbízhatatlanok voltak, az viszont túlzás, hogy csak a Shimano tudott csinálni jó első váltót. A SRAM sem csinálnált rosszat, igaz ők sosem gyártottak három lánc tányért csak kettőt. A 2x-es rendszert meg könnyebben lehet megcsinálni, mert két végállás van, még indexelés sem kell.

Új hozzászólás Aktív témák