Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Hasaggymeg #210048 üzenetére

    a görgők a szimmeringeket meg perselyeket pótolják, és nincs az a súrlódás, amit azok bevisznek a rendszerbe.
    a féloldalasság mondjuk szerintem is inkább kuriózum, bár így állítólag több súlyt spórolnak azon, hogy egy láb kell egy adag tűgörgővel, mint amennyit vesztenek a szükséges túlépítés miatt. Arra kíváncsi lennék, hogy (motoroknál is, ahol ez hátul sokkal elterjedtebb) milyenre kell egy ilyet tervezni: merőleges a tengely, vagy szögben áll? mert végtelen merevségű anyag nincs, de akkor hány kilós rájder alatt megy egyenesen elengedett kormánnyal? ;)
    Az lehet,h szimmering itt is van, nemtom, és tökéletlen egyenesfutásról nem leftynél olvastam, hanem valami egyedi féloldalas gépnél.

    [ Szerkesztve ]

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • eddie1978

    aktív tag

    válasz Hasaggymeg #210048 üzenetére

    Az összes autó/repülőgép/sok motorkerékpár futómű ilyen féloldalas. Működnek. Az, hogy hogyan milyen alakkal van összekötve a kerék tengely és a kormánycsapágy tök mindegy ha kellően merev. A súly miatt érdemes a legrövidebb úton összekötni. A lényeg, hogy a kerék talajjal érintkező felületének a geometriai középpontja rajta legyen a bringa hossztengelyén. Onnantól az egyenesen fog futni. A régi lefty becsúszó négyszög volt. Az újnál már csak három oldala van. A tűgörgőnél a gördülési súrlódás kisebb mint a perselyeknél a csúszó. A becsúszó valamivel jobb helyen van, kisebb a mozgó tömeg. A régi duplavállasok atom merevek voltak.
    Ami szopás tud lenni:
    tűgörgő vándorlás miatt resetelni kell a telót, hogy újra a helyükre kerüljenek a tűgörgők. Itt a rugóút csökken ha jól tudom emiatt. Egyedi a kerék, nem kompatibilis semmivel. Itt minden egy lábba van bepakolva, rugózás és a csillapítás is.
    Emiatt bonyolultabb. Cannondale matrica miatti felár. Az Alu verzió nehéz.
    Szerintem ez egy rohadt jó megoldás tisztán a műszaki tartalmat tekintve. Pozitív és negatív dolgait mérlegelve mindenki el tudja dönteni, hogy kell-e neki.

Új hozzászólás Aktív témák