Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IMIIKE1998

    őstag

    válasz ZolkoW #134935 üzenetére

    Köszi a tippet, szerintem meg is rendelem. Ennyiért messze a legjobbnak tűnik. :R

  • Tothgera30

    Ármester

    válasz ZolkoW #134935 üzenetére

    Korábban MTB-n és trekkingen Avid FR 5 és Speed Dial 7 karon BB5 és BB7 féket is használtam, sőt gyári fékként Apex kar és BB5 fék párosítást is Cyclocross-on (gyári Bianchi Zurigo), majd Ultegra kar és BB7 párost (Ridley X-Fire). De ugyan ilyet csinált a Hayes, Gunsha, TRP, sőt a Shimano és még több más gyártó is, bár most már kezd kikopni, vagy mégsem (Stradalli Pro T-700).

    Összességében bármilyen felállás volt, a bovden nyúlása, nehézkes beállítása, nyikorgás és cicergés mindegyiknél jelen volt, CX-nél a sár is gyilkolta a mechanikát, még alkatrész beszerzéssel is akadtak gondok. Mondhatni tényleg érteni kell hozzá, aprólékosan szöszölni hogy patentul legyen beállítva, és akkor sem volt mindig rendben, vagy épp porszem került a gépezetbe. Ahogy százalékosan leírtad, hát... nah én úgy nem fogom, mert bovdenes mechanikus féket és hidraulikus féket így nem tudom összehasonlítani. Elfogultság beszél belőlem, de én Shimano mineral oil-al töltött fékeke hívője vagyok, de van ami meg tud győzni. Nekem teljesítményben a belépő hidraulikus fékek szintjét sem mindig érte el, míg azok szinte bármelyen körülmények között teljesítették azt. Ezen lehetne rugózni, hogy de jól beállítva, meg épp meghúzva feszesre a bovdent, meg... de egy 100+km-es túrán vészfékezés esetén erre nincs idő, ott és akkor kell megállni. Lényegében nagyjából mindenhol kiszórták már, elavult technika, CX-nél még lassításra elég.

    #134936 Because: Megint belenyúltunk egy olyan témába, amiről oldalakat tudnék írni. De összefoglalva, imádom őket, van is, de jövő héten le fogom váltani egy Radon ZR Team 7.0 vagy 8.0 SE bringával. Bár az enyém még csak M737-es XT-vel és Parallax agyakkal van szerelve, ráadásul alu vázra, 96-ból.

    #134937 ZolkoW: Az STX-RC anno igen komoly szett volt, azt hiszem 99-ig árulták. Ilyenkor mindig elcsodálkozom hogy eltelt 20-30 év, és sok mindent nem fejlődött a piacon kapható technika.

    #134943 Hasaggymeg: Hasonló gondolatmenetet szoktam én is végigzongorázni. Viszont általában van lehetőségem próbára is, és ami meggyőz, arról őszintén le írom a negatív/pozitív véleményem. Ez a Lefty bemutató meg egy nagy... vízszintesen elhelyezett villa, erőkar, miegymás. Lefty-t pedig birtokoltam is, de anno leírtam a tapasztalataimat, a jelenlegi Sid-emet nem adnám semmilyen Lefty-ért.

    [ Szerkesztve ]

    "A pokol nem hely, hanem állapot"

Új hozzászólás Aktív témák