Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StLui

    veterán

    válasz apholyon #129626 üzenetére

    Egy legalább all montain, trail kategória (120-140mm rugóutas fully) , de sokan simán mennek hardtail bringákkal is itt. Én úgy vagyok vele minél nagyobb a rugóút annál megbocsájtóbb a bringa

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz apholyon #129626 üzenetére

    Személyes véleményem szerint ide a minimum egy merevfarú kerékpár,Rock Shox 30 levegős,vagy Manitou Markhor teleszkóppal,új Alivio váltással,dupla falu felnikkel,legalább 2.0 gumikkal és BR-M315,vagy Tektro HD 290,esetleg legalább Deore szintű felnifékkel szükséges,hogy élvezhető is legyen. Pl.,de talán még ezzel is élvezhető lenne,vagy ezzel,hogy ne csak kocka legyen,de ezek alatt már nagyon kompromisszumos lenne,főleg a teló/lépcsők,vagy fékek/15+%terep lejtő esetleges párosítás miatt. Hajtás,agyoncsattogó váltás még csak-csak elmegy,de a teleszkóp nem dobhat le a bringáról a lépcsőkön sem,és megállni is létfontosságú.

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz apholyon #129626 üzenetére

    Ez nem olyan nagyon durva terep, még én is csak ismerkedem az új bringával. :) Szerintem ide elég lehet az XC kategória is, persze csak akkor ha az ugratókat nem erőlteted. Viszont ahogy Hasaggymeg is írta, a teló fontos, legyen csillapítás és ne essen szét. Alap villákat rendes terepen, intenzív használattal hamar tönkreteszel.
    Ha az őszinte véleményemre vagy kíváncsi, én semmiképp sem ülnék merev gépre akkor ha igazán élvezni szeretném a változatos terepet. Persze lehet ajánlani minimum szinteket, ahol nem kell kapásból kicserélni a fél biciklit, hogy ne legyen életveszélyes az erdőbe, de igazán szórakoztató, biztonságos, hobbi szinten az össztelós lesz.
    XC az teljesítmény orientáltabb, ha mondjuk a fölfelé a legfontosabb, meg az, hogy a lehető leggyorsabban haladj síkon is. Viszont általánosságban véve a Trail kategóriától kezdődik a MTB. Ebben van az esszencia. :)
    Yoko és társai szintű terepeken az XC inkább a túlélésről fog szólni, mintsem az élvezetekről. Kénytelen leszel fékezni ott is ahol amúgy nem tennéd egy célhardverrel. Illetve sok olyan tereppel találkozhatsz akár itt a Budai-hegységben is, hogy XC-vel eszedbe nem jut lemenni, Trail-el meg minden gond nélkül. Ez azért nem kis különbség.
    Persze nyilván a pénztárca határt szab, alap XC mindenképpen sok kompromisszumot fog jelenteni, de ki lehet választani egy nem túl drága, használható darabot.

    XC esetén minimum:
    Canyon Grand Canyon AL 4.0
    Trail esetén minimum:
    Canyon Neuron AL 6.0

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák