Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    válasz eddie1978 #113428 üzenetére

    Ez amit magadnak főzöl, ugye? Ha hozzányúlsz a lánchoz koszol? Mennyire jön ki 100 ml?

    zoli03: itt a fórumon szégyen vagy nem, én nem nagyon szeretek bringát takarítani, max vízzel lemosom. (Csak kifogások, de helyem, időm és kedvem sincs.) Eddig Rohloffot használtam, mert az volt a fontos, hogy mindig legyen kenés a láncon, esőben, sárban, avarban. Arra tökéletes is, csak ugye tiszta retek tőle a bringa. Tavaly csináltam már egy darabig azt, hogy ha hazaértem, akkor WD40-es ronggyal áttöröltem, de akkor is dzsuvás lettem tőle, meg nem is ment el ez miatt többet a lánc. A Squirtben ez a jó, hogy nem koszol. Most elég sokat pakolom a kocsira a bringát, eddig mindig kellett kezet törölni utána, mert vagy a támvillán volt olajpötty, vagy a lánctányérhoz ért a kezem. Most semmi.
    Minimálisan van hangja a hajtásnak, nem olyan full csendes, mint a Rohloff (mondjuk pont egyszerre váltottam fém váltógörgőre az is közre játszik), ha már igényli az újrakenést, akkor meg hangos is, de nem kopik jobban akkor sem. Ezt írták máskor is. Egyetlen hátránya van, hogy akkor tökéletes, ha meg tud száradni, ezért előtte nap kell waxolni, nem indulás előtt. Lehet akkor is, de elég híg és fröcsög, ami mondjuk felniféknél tud kellemetlenséget okozni.

    cozmo: azért aki nem teljesítményorientáltan bringázik, az nem ugrál ám sokat a nyeregbe. :D Az spd pedál hirdetésekből is meg lehet mondani, hogy hol használta a user. Árulnak olyan 1-2 éves pedált, hogy a tetején van 1-2 karc. Na ő felült, becsatolta, gurult, másikat is becsatolta. Egy nap kétszer. :DDD Én hordok technikai alsót a gatya alá. Próbáltam nélküle, ugyan olyan, így felveszem. A parkolóban sem bánom, hogy nem kell lengetni a "petrencerudat" meg villogtatni a fehér seggem. ;]

    chubby2o6: egy zárt rendszerben ha nincs levegő, akkor mindegy hogy áll, nem fog megváltozni. Egy rendesen légtelenített féknek nem lesz baja. Ahogy jjeahh is írja, fejjel lefelé meg ne moss bringát, mert beázik.

    (#113459) eddie1978: nem böki a nyakad? :U

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák