Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Nutra #185711 üzenetére

    ...és nem is tartozok azok közé akik minden részletet kielemeznek egy képen, ez persze szembetűnt. Ami a féket illeti, új betéteknél annyira kis helyen forog el a tárcsa a 2 betét között, hogy minimális görbeség a tárcsában, oldalirányú terhelés a kerekeken (pl. kiállva, döntögetve hajtani), vagy valamelyik dugattyú "lustasága" azonnal súrló hanggal büntet. A gyorsszárasnál állítólag még gyakoribb mint átütősnél, de utóbbiról is olvastam néha megtörténik.(Tapasztalatom utóbbiról még kevés).Ha a meglazítom/behúzom/rögzítem dolog 2,3 alkalom után sem vezet eredményre ki kell zárni a tárcsa görbeségét (ha látható az már sok), meg kell nézni a dugattyúk egyformán mozognak-e, illetve a féktest lelazítása után kézzel is rá lehet állítani, rögzíteni azt úgy, hogy látszólag is középen fusson a tárcsa, a fura alátétek miatt néha ráhúzásnál húzod el valamelyik oldalra. Ugyanakkor azt szoktam mondani, hogy ha csak alig hallod és a megforgatott kereket szinte nem is fékezi, nem kell vele különösképp foglalkozni.

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák