Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SoundON

    tag

    válasz Zen42 #108545 üzenetére

    Sajnos én nagyon nagyon ritkán tudok két pontosan ugyanolyan presszót készíteni egyazon kávéból, tehát eleve mindig különbséget érzek még egymást követő presszók között is...

    De hogy még furábbat mondjak van hogy a fagyasztott jobban ízlik :D amire persze egy csomó magyarázat lehet. Simán lehet hogy mivel én mindig fagyasztottat iszom (kivéve a 250es zacsik bontásánál az az 1-2 shot) lehet hogy én a hőfokokkal fejben a fagyasztottra vagyok beállva (leszámítva persze az eleve +/- 2C fok játékot) ami fagyasztott kávé esetében nem ugyanazt az extrakciós hőmérsékletet jelenti mint a szobahőmérsékletű kávé esetében, de állítólag az őrlemény szerkezete, szemcseformája is más lesz ugyanazon őrlőállás mellett a fagyasztott és a szobahőmérséklet esetében is és még biztos van egy csomó eltérés...

    Az oxigénabszorberes körön én is túlvagyok :) Annyira tetszett ez a Kis Zoli féle ötlet a Holistik kezdésnél kb 2éve, hogy én is szereztem, de szerintem nem jó fajtát választottam... Pedig a Holistik kávéknál egyértelműen jól működhetett, mert bontásnál mindig szuperdurván arcontérdeltek az illatok, a kávékról nem is beszélve amiktől szinte mindig besírtam :)

    Amúgy Te milyen abszorbert és honnan szereztél?
    És mit éreztél azokon a kávékon amiket elcseszettnek mondasz?

Új hozzászólás Aktív témák