Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz Marky18 #22803 üzenetére

    Szerintem az autodidakta tanulasnal jobb nincs

    Ez egészen biztosan tévedés. A net tele van szeméttel, egy senior mentor pedig irányba tud állítani. Egyrészt csak a kurrens technológiákra tudsz fókuszálni, másrészt ha elakadsz, akkor gyorsan tovább lök.

  • PazsitZ

    addikt

    válasz Marky18 #22803 üzenetére

    Az kb. annyit mutat, hogy valós érdeklődés megvan.
    De pont az elején van a bőség zavara, a nem tudod pontosan mihez nyúlj.A tréning anyagok pedig bőségesek, de emellett, eléggé fel is hígultak. (angolszász területen már jó régóta tele az internet, a "csinálj egy oktatóanyagot és add el" mintával, ami kitermel sokfélét)
    Ahogy egyel előtted írták: "nagyon jó volt, hogy rendszerezhettem a fejemben lévő katyvaszt egy csomó technológiában"

    Persze semmi sem lehetetlen, de ez az állítás általánosságban biztosan fals.
    Jellemzően inkább lassabban haladsz és rosszabb esetben még rossz irányba is.

    [ Szerkesztve ]

    - http://pazsitz.hu -

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz Marky18 #22803 üzenetére

    Ez a személyes nézőpontod miatti torzítás. Nekem van elég sok tanítási tapasztalatom, nagyon nehéz kezdőnek lenni.
    Egy kezdő nem fogja tudni, hogy merre induljon, mert túl fogják terhelni a lehetőségek.
    Nem fogja tudni, hogy, amit csinál az jó-e, vagy nem, és miért.
    Egy új stacket megtanulni teljesen más, mint megtanulni az elsőt.
    Nem mindenki képes ilyen mértékben tanulni vezetés nélkül.

    Ne legyünk álszentek, az elsöprő többségnek volt/van vezetője. Lehet egy senior a munkahelyen, egy tanár az iskolában, vagy éppen mázlija volt és jó komplex tréninget fogott ki, de iszonyat mennyiségű a szemét. A self-learninget istenítők nagyja nem self-learner, hanem legalább mentorált, de sokszor egyetemi végzettségű. Aztán még csomó idő mire kikupálódott a munkahelyén, hiába diplomás.
    Eléggé visszás folyamatosan az önképzést hallgatni olyanoktól, akik nem azok. Tele a net a diplomásokkal, akik azt mondják csináld egyedül.

    Ami pedig a legnehezebb egyedül, hogy semmi visszajelzés arra, amit csinálsz, hogy mi a fontos, nem értette-e félre stb.

    Btw én magamtól kezdtem el programozni tanulni gyerekként, C-ben, könyvből. Nem volt könnyű és nem volt eladható szintű sem, cserében voltak éveim bohóckodni.
    Ne keverjük össze egy családfentartó karrierváltását a gyerekkori játszadozással. Itt időnyomás van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák