Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz harry #11351 üzenetére

    Hiába mondod ezt el neki, ettől még nem fog jobban menni. Ez az ő mumusa, talán az idő megoldja.
    A kuplung meg a kézi váltó talán csak "igazi" autónál lehet előnyös, 2-300LE fölött, bohóckodáshoz nagyobb az élmény, azonkívül szinte kötelező. Órákat autózva, főleg városban megváltás lehet az autómata. Mindennapi közlekedésre szerintem lényegesen jobb lehet, mondjuk nem volt még hozzá szerencsém.
    Céges géppel szoktam gyilkolni a kuplungot, (azzal megtehetem). Van egy masszív emelkedő, ahol sorba kell állni a kikanyarodáshoz. Nem nyomkodom másodpercenként a féket, kuplungot, gáz, ráállok a kuplungra épp annyira, hogy egy helyben tartsa a verdát, és ha előrébb lehet gurulni pár métert, csak nyomok mellé egy kis gázt. A kolléga ettől még nagyon messze van sajnos, egyszer talán hozzászokik, viszont ha már felmerült, és megteheti, lehet érdemes lenne elgondolkodnia később egy automa gépen, bár úgy közel nulla az esély, hogy valaha is belejön a kuplungolásba. Ugyanakkor az említett emelkedő sem okozna neki problémát, sem veszélyt a mögötte állóknak. Ugye jellemzően nem gurul vissza egy automata gép.

Új hozzászólás Aktív témák