Új hozzászólás Aktív témák

  • loszerafin

    senior tag

    válasz Protezis #834 üzenetére


    Köszi a linket, bár nem tűnik komoly oldalnak.
    Ez kétszer is megtalálható az oldalon :
    ''a programozók ... fogalmatlan (sic!) emberek''

    Van ott egy 35 soros program, ami a Java ''bénaságát'' szemlélteti, hát azt nekem (2 hete tanulom a Java-t) sikerült megírnom kissé rövidebben is.

    A program a test változó szövegében levő szavak előfordulási gyakoriságát számolja meg:


    import java.util.*;

    class MyTest {
    public static void main(String[] argv) {
    String test = ''Let's count the words in this text. ''
    + ''The text contains some words more than once, ''
    + ''so their count will be more than one.'';
    Collection<String> list = Arrays.asList(test.split('' ''));
    Collection<String> set = new HashSet<String>(list);
    for (String word : set ){
    System.out.println(word + '':'' + Collections.frequency(list,word));
    }
    }
    }


    Egyébként igaz, hogy a Java az elején igen nehézkes volt, pl. említik a linkelt oldalon, hogy castolni kellett a primitív típus - objektum típus miatt, de ez mára eltűnt (autoboxing/unboxing), és a Collection Framework-öt is eléggé ütősnek érzem, pedig csak a felszínét értem. Azután itt van az assert, ami kitűnő eszköz, meg a kivételkezelés, stb.

    Meg ''csúnya'' dolog erősen típusos, fordítós nyelvet összehasonlítani script-nyelvekkel.
    A Java és a C# próbál közelíteni a scriptnyelvek hajlékonyságához, szabadságához, de nyilván sose lehetnek olyanok.

    Ráadásul azt is írja, a Java könnyen tanulható, hát, nem tudom. Nekem gyötörnöm kell magam, meg magolnom eléggé sokat, és még van 400 oldalam hátra, és akkor csak az alapokon rágtam át magam és még gyakorlatom se lesz.

    Személyes véleményem, hogy a programok olvashatósága rettentő fontos. Egy ismerősöm azt mondta a C-ről (eléggé régen volt ez) hogy azt csak írni tudja, olvasni nem...
    Én eléggé otthon vagyok a perlben, (ami egy zseniális nyelv), de könnyedén összehozok benne olyan 1 soros programot, amit 3 perc múlva már magam se értek.


Új hozzászólás Aktív témák