Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B-L-A-C-K

    titán

    válasz madgie #50821 üzenetére

    Most arról volt szó mennyiért nem lehet találni, és én ezt cáfoltam meg!

    Amiről meg tegnap szó volt hogy mennyiért vett a kolléga 4S-t egy jó párszor leírtam hogy: "De mondom te pénzed, te fogod használni, felőlem 200-ért is vehetsz nekem nem oszt nem szoroz, csak megemlítettem nekem drága lenne, de ezeket már 1x leírtam."

  • Xero

    nagyúr

    válasz madgie #50821 üzenetére

    Bizony-bizony.

    Szarul hangzik, de van akinek egy munkaórája nettó több ezer, tízezer forint. Ebben az esetben pont nem érdekli, és nem is fog ilyesmivel vesződni, bár feltehető, hogy használt terméket sem fog vásárolni.

    Aki mégis így tesz, az sok esetben nem vár hónapokat, egy madárra akitől bagóért megkapja, hanem áldoz 10%-t és megveszi a biztosat.

    Volt itt már nem egy példa az olcsó húsnak híg a leve beruházásra.

    Pont annak kell odafigyelnie a biztos vásárlásra, akinek kevesebb a ráfordítható tőkéje.

    B-L-A-C-K is rá fog jönni, majd ha megüti a bokáját 1-2x.

    Más termék példa:
    1. Lehet venni tavalyi bolti versenysít használtan akár 60e Ft-ért is, de szemre maximum azt mondom meg mennyi van még a talpában, élében és mennyire ütötték, vágták. Az nincs ráírva, hogy kölcsönzős léc volt, amit minden héten 100kg+-os emberek vittek köves-sziklás pályára és rommá van javítva, híd pedig zéró van benne.
    Ez akkor fog kiderülni mikor ráállok és valami nem az igazi, eltűnt belőle a tűz.

    2. Ezzel szemben lehet venni tavalyi ugyan ilyen modellt, boltba beragadva 100e körül bőven. Ez lehet, hogy jóval több pénz, de szinte biztos, hogy azt fogja nyújtani mint új korában és én rakom bele az első km-eket.

    3. Majd ott van egy új versenyléc, ami 150-250e, tuti a legújabb technológia, biztosan nem volt rosszul tárolva még, és szintén első km-ek.

    Egy hét síelés legyen 150e.
    - Első esetben, ha belenyúltunk, akkor buktunk 60e-t, legalább egy hét síelés árát, lévén el van rontva a szórakozásunk, vagy bérelhetünk arra a hétre cuccot, miután kiderült, hogy gond van. Ezek után pedig úgyis veszünk másikat, ami tuti legalább 2-es pontos lesz. Tehát ha mellényúltunk legrosszabb esetben van buktunk 210e Ft-t.

    - A kettesnél ha valami nem kerek, szintén a fenti gondolkodásmód érvényes, így buktunk 250e-t.

    - A hármasnál maximum akkor bukhatunk, ha rájövünk nem nekünk való, de egy ilyen lécből 30%-al ki lehet szállni bőven, tehát legrosszabb esetben maximum 225e-t bukunk,viszont itt a legkisebb az esély erre és itt kapunk legtöbbet a pénzünkért.

    Ez az élet kb bármilyen aspektusára igaz lehet.

Új hozzászólás Aktív témák