Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sede7

    tag

    válasz erdoke #58283 üzenetére

    Nem megoldható (JB nélkül), ezzel már régen futottam köröket.

    És egyébként rohadt hasznos funkció, korábbi telefonomon én sokszor kihasználtam. (Pl. nekem gyakran késő este jutnak eszembe olyan ismerősöknek üzenendő dolgok, akiket már olyankor nem zavarhatok SMS-ben. És hát sokkal egyszerűbb megírni és beütemezni az üzenetet, mint emlékeztetőt írni, és mondjuk csak ezért külön korán felkelni.)
    Néha lehet ott olyan kijelentéseket olvasni, ami alapján az ember érti, miért alakul ki rossz véleménye az Apple termékek használóiról. Számomra az iOS messze a legjobb platform, amit eddig használtam, nem kis részben annak köszönhetően, hogy egy igényesen összerakott telefonon, 99,9%-ig optimalizáltan fut.
    Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy ne lennének kivetnivalóim a rendszerrel kapcsolatban. A levelezés és sok egyéb alapfunkció integráltsága 4-5 évvel le van maradva. Az, hogy a control centert még csak most tették bele szintén elég ciki. Ráadásul nem szerkeszthető. Tegyétek a szívetekre a kezeteket: nem örülnétek, ha mondjuk a számológép helyére betehetnétek az általatok leggyakrabban használt funkciót? Vagy ha innen a 3G-t lehetne kapcsolgatni pl. a BT helyett (nem én vagyok az egyetlen, aki semmilyen BT eszközt nem használ).
    Ahhoz, hogy a naptárba felvigyél egy új eseményt 8-10 érintés kell. Ehhez képest rengeteg olyan alkalmazás van, amit sokkal hatékonyabban használhatsz emlékeztetőnek, de ugye ezeket nem tudod alapértelmezett programmá tenni. Ahogy a Safarit sem cserélheted le egy általad használt böngészőre. Ha pl. PC-d van, lehet, hogy a Chrome hasznosabb volna számodra mindkét eszközön...
    Vagy még egy apróság, ami nem biztos, hogy sokakat érint, de tökéletesen mutatja az Apple hozzáállásának negatív oldalát: néhány reminder app rendelkezik auto-snooze funkcióval. Azaz ha nem reagálsz egy emlékeztetőre (nem veszed észre, stb.), akkor adott idő múlva automatikusan újra szól, egészen addig, amíg nem reagálsz. Na most ezek az időközök csak és kizárólag egy percesek vagy egy órásak lehetnek. WTF? Beszélsz valakivel vagy épp levelet írsz, stb., közben megszólal, nem lenne reálisabb pl. 5-10 perc múlva az újbóli emlékeztetés? Miből állna az Apple-nek ezt a kaput megnyitni? És azok a fejlesztők, akik ilyen alkalmazásokból élnek (pl. Due) nem kevesen próbálják is elérni ezt. Sikertelenül. De ha már itt tartunk, nem szeretnéd te beállítani, hogy az ébresztőnél mennyi legyen a szundi? Miért pont 9 perc? Miért nem lehet 5 vagy 15? Miért?
    Mindezzel együtt én úgy ítélem meg, hogy jelenleg az iPhone és az iOS a legmegfelelőbb opció számomra, és szeretem. De nem teszek úgy, mintha tökéletese volna, és pláne nem sajnálom le mások igényeit.
    (erdoke, neked személy szerint csak az első sor szólt :) )

Új hozzászólás Aktív témák