Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz whiskeys #22430 üzenetére

    Biztosan jól lobbiztál, de nekem ha 2200 Ft-ot engedtek volna el is leléptem volna tőlük :D

    (#22431) Lauda : Nem fikáztam csak leírtam, hogy mi és hogyan történt. Elsődlegesen elvi kérdésről van szó. Ugyanúgy ahogy a DIGI-t is felmondtam amikor arra hivatkozva emelet 200 Ft-ot a tányéros tévén, mert gyengül a Ft a $-hoz képest. Itt pedig nyilván nem a 362 Ft vitt volna csődbe, hanem szintén azt a hozzáállást nem tudtam lenyelni, hogy meglévő előfizetőkre is kiterheli. Meg amikor visszakeresgettem a dolgokat, és ide be is linkeltem, akkor láttam, hogy visszaesőről van szó, az NMHH már többször is megbüntette őket.

    "Az invitel szolgaltatasaval neked sem volt semmi bajod."

    De volt. Például az, hogy 3-6K ment el néha mobilhívásra havonta mobil15 opció mellett, mert a szolgáltatónak (van más is ilyen ISP) nem volt olyan csomagja, amiben a mobilirányú hívás is díjmentes. Tehát egy újabb szög abban a bizonyos koporsóba.

    Aztán kitalálták, hogy új előfizetőknek, illetve akik újrahosszabbítanak az Internet szolgáltatás sebessége miatt például, azoknak a már régen kint lévő de addig 0 Ft-os STB ha elsődlegesnek van beállítva akkor 590 Ft /hó mostantól. Mert csak.

    Érdekes módon a CA modulos beszélgetésemet amit pont a hajdúszoboszlói Invitel Pont előtt ejtettem meg a szolgáltató 1443-as számával, és amiben a második CA modul 490 Ft-ért ajánlották, hát nem találták. Pedig állítólag ők rögzítik. T-nél sem tapasztaltam ilyet.

    Teljesen rugalmatlanok voltak. Felajánlottam nekik, hogy maradhat csak az Internet, erre benyögnek egy több mint 10K-s árat a 100 Mbps-ra. Azért gondolom érezhető, hogy a részemről megvolt a kompromisszumkészség... Megjegyzem várnom kellett pár percet még megnézték mit tudnak ajánlani, igen akkor arra gondoltam, hogy bemondanak egy 6-7K-s árat, és még a 6K-t el is fogadtam volna. Mert Cisco kábelmodem, telepített szolgáltatás stb... de nagy meglepetésemre megfejelte azt is annyival, hogy pont annyiért tudja adni mint ha most rendelnék újat...

    "Ok, te most felmondtad, elvezd a upc-t. Az sem kulonb semmivel."

    "Csak" ennyi a különbség:

    Nem mindegy azért, hogy 100 Mbps 10K-ért vagy 240 Mbps 4,4K-ért :)

    A CA modulokkal ha évente variáltak volna 2x a csatornalistán nem lett volna sok bajom, de itt havonta vagy két havonta volt. Utóbb az LG tévén már be sem állítottam, annyira nem érdekelt.
    Az HBO 4156 Ft lett volna náluk.
    A FilmBox Live esetében aki akarja visszakereshető, hány hétig ment a szívás, mert egyszer azt mondták, hogy benne van a FilmBox Premium csomagban (honlapon az is szerepelt), aztán kiderül hogy nincs. Utána elfelejtették beaktiválni stb...

    Szóval gondolom ezek után nem csoda, hogy léptem tőlük :)
    Tegnap egyébként eszemben volt, hogy mivel eladtam az összes 100 Mbps-os routert ami sajátom volt, megvenném tőlük 3K-ért, de az Invitel Pontban aztán nem kérdeztem rá, mert egyrészt úgy sem lehet, másrészt valószínűleg olyan ajánlatot tennének, hogy inkább vásároltam helyette: TP-Link SG1005D 5 portos switch + Roline UTP CAT5e 8P8C toldó (21.17.3001-20) egy ilyen duót. Az Archer C5 meg eléri a Google Chromecast WiFi modulját.

    Aztán elég nagy probléma volt, hogy a csomag egyes komponenseinek az árait, harapófogóval sem lehetett volna kihúzni belőlük. Még felmondáskor sem! Ezért is örültem volna a 18%-os Internet Áfának (nyilván a várható díjcsökkenés mellett), mert akkor kénytelenek lettek volna megmondani, mennyi a csomagban az Internet.

    (#22432) kano : Jól látod, de azért én megválaszoltam, hogy nagyjából (annyi minden volt, bár itt a topicból is visszakereshetném a saját hozzászólásaim között), hogy milyen és mennyi bajom volt velük.

    (#22433) Lauda: "Ne keverjuk a dolgokat. GoodSpeed baratunknak semmi gondja nem volt az invitellel, mig a upc meg nem jelent a varosukban. Azota hanyatt homlok menekulne toluk es mint lathato sikerult is. Ezert is irtam, hogy felmondhatod."

    Ez így a fentebb leírt sorokból is következik, hogy nem teljesen állja meg a helyét. Úgy mondanám, hogy ameddig nem jelent meg a UPC, és csak az Invitel valamint a Telekom VDSL2 volt (még akkor amikor nem csinált a városban Bondingot a Telekom) és az én címemen nem volt csak 20 Mbps-os T-s szolgáltatás maradjunk annyiban, hogy nem volt más számomra (ismervén azt, hogy Steam, Origin, Uplay Youtube stb) letöltések mennek nálam, és még ebből jött volna le az IPTV... amire ki sem adtak volna 3 STB-t, a T addig nem volt alternatíva, csak maximum VoIP szempontból.

    Eredetileg sem akartam én teljesen átállni Invitelre, de a két hittérítő ügynökük a csomagra adott kedvező ajánlatot. Ami nem volt sokkal olcsóbb mint a Telekomé, de legalább DVB-C-n jó volt a képminőség nem vett el a bitrátából, sokkal gyorsabb volt az Internet, ellenben ha kiesett a CMTS akkor így jártam.

    Nem haladtak a korral, látható, hogy helyben az Invitel csak 8 DS csatornát biztosít. Ugyanez a UPC-nél 15! Az Invitel továbbra is az analógot nyomatja a digitális adások mellett, mert ugye a korábban felvázolt üzleti modelljükből következetesen adódik, hogy az árérzékeny réteget meg lehet azzal fogni, hogy akár 5 tévét is rákapcsolhat az analógra ingyen. Aminek nem jó a minősége, de legalább ingyen van.

    Egyébként sokáig nem nyitottam a UPC felé.

    "Ha meg nem allnak kotelnek, mutassak meg hol van a szerzodesben olyan, hogy hasrautesre megemelik a dijakat. Te arra szerzodtel, ami a szerzodesben van. Ez nalam pl 4590-es havidij 2 evig. Nem 5590 es nem is 5000. Ha ezt emelik, felmondhatom. Ha nem lett volna jogos GoodSpeed felmondasa, nem engedtek volna el."

    Na ebben tökéletesen egyetértünk. Egyébként ha nem terhelik ki a 362 Ft-ot a meglévő előfizetésekre, akkor nem lett volna apelláta és 2018-ig párhuzamosan fizettem volna a két szolgáltatást :D Csak ugye ők voltak az elsők akik belengették, hogy bizony terhelni fognak :D Mondjuk olyan böszmeséget, hogy meglévő előfizetésekre is, nem gondoltam volna komolyan... más szolgáltató nem is tette meg, és nem felebaráti szeretetből, hanem jogi megfontolásból.

    (#22434) kano :
    Írd be ide, itt látszik, én például dokumentáltam oda is, ápolni kell a jó kapcsolatokat :D Meg ugye azért van az Invitel Facebook oldala, hogy ne csak a kakast bámuljuk :D

    A hozzád legközelebb eső Invitel Pontba. Emailben is mondd fel, ha eldöntötted, és az NMHH-nak valamint a fogyasztóvédelemnek is küldd el az emailt, mintegy nyomatékként. Írd is meg az okát.

    "Nekem most egy arrogáns ügyfélszolga azt mondta, hogy nem ők emeltek díjat a hűségidő alatt, hanem ők csak beszedik amit az RTL Klub és a TV2 kér. :DD Nagy ötlet....."

    No ez egybevág a tegnap tapasztalttal, amikor az Invitel Pontban azt mondta a nő nekem, hogy pont tegnap kaptak egy belsős emailt, amiben ez áll :) De most azért mert ők azt mondják, hogy nem így van, és tekintve arra hogy korábban is portot űztek ebből, meg is lettek bírságolva, még nincs igazuk. A szerződésben le volt írva, hogy 2 vé alatt mennyit kell fizetni. Ez az összeg nem egyezik azzal, amennyit mostantól kellene. Tehát emeltek. Az, hogy a szolgáltatókat sújtja a műsordíj az a szolgáltatók nyomora. Benne van a pakliban.

    (#22435) kabelmania27: :K

    (#22436) kano: Emailben, hogy írásos nyoma legyen. Megindokolod, hogy hátrányosan érint, és innentől több nem is kell. Még ilyen dolgokat is lehet (de ezt már egyáltalán nem szükséges), hogy neked erre ennyi volt félretéve és kész :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák