Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz kabelmania27 #15259 üzenetére

    Arra gondoltam, hogy csak szolgáltatóknak adnak el belőle, és kiskereskedelmi forgalomban nem kapható, de ez is esélyes, hogy darabszám függő a dolog.

    Van egy érdekes jelenség, már máskor is tapasztaltam, de tegnap a kiesés után is lehúztam a LAN portról a CISCO EPC3208 kábelmodem + TP-Link Archer C5-öt, mert megesik, hogy nem áll át automatikusan a Huawei E5776-ra (ez akkor szokott előfordulni, amikor a Superbar értesítési területén még nem tűnik el a hálózati ikon, hanem kiegészül egy felkiáltójellel). A jelenség azután tapasztalható, miután a LAN kábelt visszacsatlakoztattam, és eltelt már pár perc. Ezen idő alatt nyugodtan Internetezhetek, de az összefoglalóban is linkelt speedtest.net-nél ha elindítok egy mérést, akkor Déjà vu érzésem támad, ugyanis körülbelül olyan sebességet mérek (csak a le irányra vonatkozik, és jellemzően a csatlakoztatást követő első mérésre) mint VDSL2-nél és a Speedtest aktuális mérési ciklusa nem is tart elég ideig ahhoz, hogy begyorsuljon. Második nekifutásra vagy 40 felett van, vagy el is éri a maximumot.

    Szóval olyan, mintha felkapaszkodna, és utána már folyamatosan tartja azt a sebességet.
    Egyébként az összefoglalóban, talán lenne helye ennek is:

    http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/testeaza-ti-viteza

    A DIGI román Speedtestje, sokkal tovább teszteli a kapcsolatot, mint a linkelt. Annyi, hogy erre kell kattintani:

Új hozzászólás Aktív témák