Hirdetés

Aktív témák

  • Cpt. Zsöci

    tag

    Na jó akkor most megpróbálom összefoglalni, amit eddig tudunk (mint valami rossz vetélkedö :)) )
    Két megoldás van ha az ember olcsóért, egyszerüen és server gép nélkül akarja megosztani az ADSL-t otthon:
    1. Az ember vesz egy routert, ráköti a két gépet, a kütyüt meg a netre és mehet a buli, a kiszolgáló észre se veszi, hogy mi történt.
    2. Ha van már router (és ez elöfizetésnél így szokott lenni), de csak 1 portos (mert ilyet adnak), akkor elég egy switch is amibe bedugom a 2 gépet és a routert. Ilyenkor viszont csak ''A'' gép csatlakozhat egyenesen a netre ''B'' gépnek ''A'' gép megosztott kapcsolatát kell használnia, csak akkor mehet fel egyenesen a netre, amikor ''A'' gép ki van kapcsolva különben a szolgáltató levágja a turpisságot.


    Az én helyzetem a következö:
    Be van vezetve itthonra az ADSL a bátyám szobájába. A jel, ugye, egy ADSL Bridge-be érkezik (Dialcom ADSL Bridge 1600), ami ha jól tudom (de lehet hogy nem) ugyan az mint egy router, csak egy portos. Számomra a 2-es megoldás tünik jobbnak, mert ha már úgyis van egy router minek egy újat venni, hisz abból a legocsóbb 11500HUF, míg a switch-böl csak 6000HUF (az áraknak nem néztem nagyon utána, ezeket dobta ki a depo).


    Szóval a kérdések:
    1. Biztosan müködik a fent vázolt 2-es verzió?
    2. Ha igen, akkor nálam nem csatlakozhat egyszerre két ember? Nem az egy portos router adja az ip címet? És ha azon keresztül jön a jel és a switch osztja el, akkor nem ugyan az van mind az 1-es verzióban? (id est a kiszolgáló észre se veszi mi történt)
    3. Mi van ezzel az ip cím osztással? Azt tudom, hogy hol kell, de azt nem tudom, hogy mit. Pl mi az, hogy átjáró ip, server ip, stb. Az én esetemben mit kell megadni? Ezt úgy magyarázzátok el légyszi, mintha bölcsésszel beszélnétek. (tényleg az vagyok :DDD)
    4. Elég láma vagyok, amit fent leírtam a fórumokból ollóztam össze. Elmagyaráznátok ezeket a fogalmakat: BNC; DHCP; uplink port.

    Elöre is köszi.
    Ja és ha valami baromságot írtam.... :U

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

Aktív témák