Új hozzászólás Aktív témák

  • TechN7ne

    nagyúr

    válasz zebra_hun #30656 üzenetére

    Biztos vagyok benne ,hogy a mérnökök és a chip ellenőrzés nem hiába van.
    Egy ram modulon a gyári XMP érték mindig az amit éveken keresztül stabilan és probléma nélkül biztosítanak a gyártók ,nem hiába vannak különböző érték és sebességű ram modulok.
    Ha az ember szeretne magas órajelen járatott cuccot ,akkor azt vesz ,ha meg nem akkor értelemszerűen alatta választ.
    Az OC pedig mindig csak ideig -óráig stabil de nem hosszútávon (kivétel a K-s cpu k ,náluk megengedett mert erre vannak kitalálva és gyártva).
    Értem én ,hogy vannak ügyes kezek és sokat kitudnak hozni az alap értékhez képest és azt sem vitatom ,hogy te és még itt sokan mások nagyon is jól értitek a dolgotok ,de abban közel sem vagyok biztos ,hogy okosabb lennél az adott gyártótól aki meghatározta azt a bizonyos chip értéket ami a ram modulon van.
    És azt is túlzásnak tartom ,hogy egy gyári XMP profil mindig vicc kategória lenne ,nagyon sokan így használjuk őket mert erre lettek kitalálva és nem szeretnénk kockáztatni ,többet ér a gépezet hosszútávú és probléma mentes működése mint a pontok száma ideig-óráig - a felhasználók 95% így használja és nem piszkál bele.

    Szerk.
    És még azt fontos hozzátennem ,hogy ram feszültségeknél 1.4 felett már nem egészséges egyiket sem járatni hosszútávon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák