Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    válasz zebra_hun #18891 üzenetére

    "ADL valószínűleg többet igényel. Elődja a RKL, pl a 3733MHz-re bekért 1.50V-ot. A 3866 pedig 1.57V-ot."


    Hasonló okra gondoltam én is... CML nél 4000 CL16-16-16 hozott volna kb ezekkel a ramokkal 60-61-59 et... Ezért az ment át a fejemen, hogy ez a CPU jobban megdolgoztatja a ramokat, ezért hiába maradsz 4000mhz en, a nyers erő miatt nagyobb munkának vannak kitéve a memóriák, ezért kell neki a nafta is...

    "Fejlődik, bár a CML szinten ez sincs. Ott a 2400MHz is előfordult, itt esélytelen."

    Erre ugyan ezt tudom mondani, valóban nincs 4800mhz G1 ... De ez a ram itt 4000 CL16 on annyit hoz, mint CML nél kb egy jó 4300 CL16...

    És sanszos, hogy a CPU imc je bírni fogja a 4100mhz et is, mert egy usmus már lefutott hibátlanul 4100 on, de antán megbukott 8db hibával. De a világ összes ideje szükséges a 32GB anta teszthez... Már unom :U Megelégedve pedig megvagyok ezzel a 4000 C16 al is...

    Egyelőre örülök mint majom a farkának... Új a rendszer, érzem a nyers erőt... És végre nincs az, mint ami az előző fórumon is ment, váltogattam a lapokat, ramokat, cpu kat jobbra balra... Sehogy nem sikerült értékelhető dolgot kreálnom... Addig őrjített a gagyibájt meg az az avengers cpu, amíg megszabadultam tőle.... Ha jól számolom 2db alaplap, 3db mem kit, és 2db cpu val próbálgattam jobbra balra a dolgokat, és semmi sem ment normálisan :C

    Egyébként jó kis rendszer volt, annak aki nem akar annyira belebonyolódni ezekbe a dolgokba mint amennyire én szerettem volna.


    Most viszont új irányból közelítem meg a dolgokat... Őszintén nem akartam a CML-t elhagyni addig amíg, a meteor tó ki nem jön inteléktől... És ott egy fasza DDR5 be belevágni majd...

    Most inkább úgy vagyok vele, hogy addig várok a system cserével, amíg nem lesznek elérhető áron 10ghz es DDR5 ös ramok ;) És ott majd váltok :K Ez szerintem a Meteor lake vége felé már lesz a piacon... 15.-th gen közepénél meg már megfogja tudni venni majd a halandó ember is :))


    Egyébként ez a kis vakarcs i5, elég combos SP 75 re pontozta a deszka a CPU-t bár nem tudom hogy az 1,25v @5,1ghz AC mennyire jó itt... Melegnek meleg már 1,25v nál is, szóval nem erőltetem neki az 5,2-t... De láttam itt pl 6,1ghz es raptortt is :Y

Új hozzászólás Aktív témák