Új hozzászólás Aktív témák

  • -Gabesz-

    senior tag

    Teszteltem egy 7800X procit.
    Delid nélkül, léghűtéssel 4,8ghz/1,2v -ig jutottam. Itt teljesen stabil, viszont a Cinebench 20 futtatásakor a magok nyaldossák a 90 fokot.
    Delideléssel valószínűleg meg lenne a stabil 5Ghz 1,3v körül és tűrhető hőfokokkal.
    Viszont ha már delid, akkor én kipróbálnám a direct die hűtést egy delid die guard felszerelése után. Ezzel talán kevesebb macera van és jobb is hűtés szempontjából.
    Esetleg valaki ismeri/használja ezt a megoldást?

    Mivel Cinebench20 alatt a magok a 90 fokot nyaldosták, ezért egy lépést hátráltam és belőttem 4,7Ghz/1,15v-ot 24/7-re.
    A ramokat sikerült 4000 c18 1T -ben stabilan beállítani, annak ellenére, hogy van 1 duál kitt Gskill + 1 duál kitt kingston, szóval a quad chanel ilyen vegyes felvágottból jött össze.
    mobo: asrock x299 extreme 4 (csak dicsérni tudom)

    Észrevehető különbségeket nem tapasztaltam 5Ghz 7740x után, talán annyit , hogy játéknál (metro exodus) pálya betöltése gyorsabb a 7800x-en. Mégis lehet előnye a a nagyobb ram sávszélességnek?

    Egy kérdés így a végére, a CPU internal voltage vagy VCCIN vagy CPU input voltage hívják ezt több féle módon is a különböző gyártók, szóval ez meddig elfogadható és mennyire van kihatással a cpu hőfokára?

Új hozzászólás Aktív témák