Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #472 üzenetére

    Nem rossz az a HT/SMT azért.

    A jelentősége nyilván csökkenni fog, mivel sok progi van ami amúgy sem skálázódik nagyon már 4 mag fölé se. Ami 6-8 szálig skálázódik is rendesen, ott sem lineáris a gyorsulás, szóval relatíve a 6-8 valós mag fölötti HT már alig lesz kihasználva.

    Az nyilván alap, hogy (ki)használni tudja egy program: első körben elég sok szálat tudjon kezelni, másodsorban meg a HT jellegű párhuzamosítást is használni tudja. Aki olyanhoz venné amiben nem nyer vele ott értelemszerűen kidobott pénz. A HT is, a plussz mag is.
    A másik peg nyilván a perf/price. +50%-ot nem éri meg kifizetni +20-30% HT-ért.

    Nekem pl. elég lenne a HT/SMT is reális árban 6 mag helyett. A Ryzeneket látva 4/8-on gondolkodtam magamnak első körben.
    Játékra - ami amúgy is ritka nálam - SP-re és nem HC módban elég nekem a 4/4 alacsony 3-3.5GHz órajelen most is, ahogy a legtöbb embernek. Néha viszont párhuzamosítható progikhoz, egy kis videókódolás, stb jól jönne egy kis extra. Cinebenchet nézve mondjuk i5-6500-ról nekem egy 4/8 Ryzen single-ben kb. ua, vagy tuninggal 3.8 körül kicsit gyorsabb is lenne. Multiban viszont már dupla közeli, de mindenesetre jelentős gyorsulás. 500-550 pötty vs. 900 körül.
    Nyilván ilyen jelleghez, encode-hoz jöhetne 6-8 magos is, ami belefér, de reálisan a ritka használathoz már nem biztos, hogy megéri.

    Az más kérdés, hogy perf/price-ban most alapból a hatmagos procik a sweet spotok.

Új hozzászólás Aktív témák