Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    válasz ST05 #745 üzenetére

    A feltevésed téves. A Vddq a memória interfészt táplálja, a memóriavezérlőt továbbra is a SA. (a kérdéses táblázatban is világosan szerepel, hogy "Supply Voltage" = tápfesz)

    Egyébiránt, mint ahogy az általad linkelt sematikus ábrán is jól látszik, alapvetően két táp ág van, Vccin és Vddq. A Vccin (alias Vcc bemenet) a fő ág, ami alap esetben 1,8 V, majd ezt osztja le az iVR különböző feszültségértékekre (Ring, System Agent, stb...). A prociban integrál a memóriavezérlő, PCI-E vezérlő, miegymás, ezek tápellátásáért felelős a System Agent, a VDDQ pedig a memória interfész tápellátását hivatott ellátni, ahogy mindezt az elején leírtam.

    Az intel doksiban lévő ±5%-os határ pedig lényegében egy alapspecifikáció. (amely nem feltétlen ajánlás és absolut max érték ugyebár). Ha van hivatalos doksi a RAM támogatásról, akkor ezt kell figyelembe venni, nem pedig ezt.

    radi8tor1:

    Szerencsére azok az idők elmúltak már, hogy RAM vásárlásnál bújni kell a teszeteket és kompatibilitási listákat, hogy vajon az adott memória menni fog -e a lapban. Jó eséllyel minden lap megesz minden RAM-ot (persze az ésszerűség határain belül gondolva), de természetesen itt is előfordulhatnak kivételek. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák