Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz JanR #5030 üzenetére

    Hát, én pont úgy értettem, hogy a LinX nem stabil, ahhoz emelni kell a feszt, a hpi viszont alacsonyabbon OK. :B Ez van, ha két mondat között ügyfeleket kell hívni...

    Akkor az offset rákfenéje lehet a probléma, azaz túl alacsony a kvázi "idle" fesz (ilyenkor hátast dobhat a rendszer egy sima töredezettségmentesítés v. böngészés v. bármi alatt is, amikor a vezérlésnek nem kell magasabb feszt adni a feladatokhoz a CPU-nak. Nem akkor hibázik hpi, amikor éppen visszaveszi a teljesítményt?
    Ilyen esetben az a megoldás, hogy magasabb alapfeszt (értsd: kisebb offset) alkalmazol alacsonyabb LLC-vel, azaz kisebb CPU-terhelésen is meglesz a kellő kraft, stress alatt viszont nem száll el a fesz. Lehet, hogy én is megnézem még ezt, hiszen nálam is emelni kellett a min feszt a kis terheléses hibák miatt, miközben LinX stabil volt -0,1V-on (3.8GHz-en). Ez +0,020V-ot jelentett, azaz "kvázi idle" -0.080V kellett neki.

    Hát, sajna tényleg nem szandi, viszont teljesítményben ott van a szeren alapból is, ezért elg nekem egyelőre 4.0GHz.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák