Új hozzászólás Aktív témák

  • laychi

    veterán

    válasz qad #18793 üzenetére

    "(#18775) laychi

    A magokra levetített részét ne nézd, Nálam is minden magnak különböző feszeket ad, azaz 4 mag négy különböző fesz. A lényeg hogy a magok feszültségei ne mászkáljanak idle és load között."

    Adaptív módban pont az a lényege,hogy idle leveszi a feszt és az órajelet(ha aktív az EIST),terhelésnél pedig ráad.

    "Ez alaplap procija válogatja. Gondolom a beállítás sem mind1(adaptive vagy override) és a proci szabályozza magának hogy terhelésnél többet vesz fel csak hogy tartani tudja a biosban beállított értéket és szerintem még az alaplap tápellátása is beleszólhat hogy mi mennyivel többet enged a procinak felvenni."

    Igen a proci szabályozza,
    Nem azért van,hogy a biosban beállított értéket tartsa a proci(legalábbis adaptív módban).

    Adaptív módban durva ráfeszelés volt avx alatt a 4670k-mnál
    4,5Ghz 1,224V-volt beállítva neki,override módban 1,24V volt IBT alatt a terhelés,VID 1,216V körül alakult,ez így megfelelne az állításodnak.
    Adaptív módba rakva a fesz szabályzást ugyan ennél a beállításnál
    1,224V biosban 4,5Ghz
    1,344-1,352V IBT alatt,VID kb 1,32-1,33V-ra ugrott fel.

    Mostani procimnál override és adaptív mód alatt is egyezik a fesz szabályzás.
    Szóval ezt a proci szabályozza,nem a lap.
    Először azt hittem,hogy az msi új 1.A biosa idézte ezt elő,örültem is,hogy milyen faszán megcsinálták a mérnökök,mondom ezek tudnak valamit.
    Aztán ugye mivel alkalmanként megfordulnak nálam emberkék ilyen olyan procikkal pl kupaktalanítás céljából,kiderült,hogy nem az új bios a felelős ezért.
    Más procikat tesztelve adaptívon ugyan úgy rátolta a feszt,procija válogatta,hogy mennyit.

    "(#18790) laychi

    +1"

    Leírtakra,vagy garancia futárra? :)

    (#18794) vfrtibi

    Akkor nincs más hátra,mint hogy dobozold a cuccaid és irány a bolt.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

Új hozzászólás Aktív témák