Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci2277

    senior tag

    válasz ST05 #94 üzenetére

    Belefutottam megint számomra érthetetlen dolgokba..

    Először vegyük azt, hogy megveszem a gépet, összerakom, a biosban nem állítok semmit, hagyok mindent alapon, auton. Ezt kipróbálva azt tapasztaltam, hogy aida stressz teszt alatt cpuz szerint 1.27V-ot kap a proci 80-88 fok mellett, már ez baromi sok. Ezután elindítom az ibt-t, a fesz nem változik, ellenben a hőmérséklet 93-100 fokra ugrik amiután thorttling veszi kezdetét mindezt alapon, default beállításokkal Noctua hűtővel a nyakában. :Y Tehát aki nem ért hozzá, nem turkál a bisoban az így használja ameddig bírja. Jó, persze nem ibt-re használja az ember a gépet, de azért ez furcsa finoman szólva is.

    A másik dolog ami homályos, a proci prime alatt stabil 1.080V-on(cpuz), ugyanekkor Aida stressz tesztnél már 1.158V-ot ir ki a cpuz ami sok és felesleges, így a biosban a - offsetet két századdal növelem, ekkor a fesz ennyivel csökken. Aida alatt még így is stabil a rendszer, viszont a prime már keveselni fogja az 1.060V-ot és hibázik. Ergo ha belövöm az Aidához a procit, akkor egy kisebb terhelésű alkalmazás vagy játék közben adja meg magát. Ezt most teszteltem BF3 alatt, és mivel nem volt akkora igénybevételnek kitéve a proci, szépen el is dobta magát ahogy kell. Ellenben ha a prime-hoz állítom a proci feszt, akkor egy jobban terhelő játék(Crysis3) már kb 0.08V plusz feszt és ennek megfelelő hőt jelent feleslegesen.

    Most akkor melyik programmal teszteljem? :F

Új hozzászólás Aktív témák