Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #76 üzenetére

    Az elmúlt 15 évben sokat voltam Pesten, és rengeteg ilyen körfolyosós házban jártam, aludtam, szálltam meg, volt amelyikben napokig.
    A legromosabbtól az egészen felújítottig mindenfélében, több kerületben.
    Van tapasztalatom ezekkel, és azt kell, hogy mondjam, hogy akárhogy rendbe teszi az ember, ezek sosem lesznek mai szemmel élhető lakásnak tekinthetőek. Volt olyan, ahol fél lakás felett galériaképp egy másik "emelet" húzódott, amitől folyton féltem h a fejemre esik, ráadásul az is bőven egy légtér... Sok helyen már volt bent WC és fürdőszoba, persze mindenféle kokány utólagos kialakításokkal, pl volt, ahol konkrétan a konyha és a wc vagy a zuhanyzó egy helység volt. Ez van ...
    De a rosszabbak, amik romos állapotúak vagy régebbiek voltak, a folyosó végén közös wc (ne tudd meg milyen állapotok!) és zuhanyzó, amivel még 3 nap nem fürdés után is úgy voltam, hogy koszosabb leszek ha belelépek mintha nem.

    A rozzant/billent körfolyosó megint nagyon gyakori elem, ez egyébként egy jó régi téma, erről már sok éve láttam egy videó, hogy mit lehet kezdeni velük, (de a videón is látszik, hogy nem mai, 1982-ben is probléma volt már ez - de itt fogsz durva dolgokat látni, megéri megnézni!), rendszeresen rettegve jártam-keltem rajtuk, főleg a rozoga alacsony korlátok miatt.
    Egy konkrét emlék : 2015 Ciprusról hazajöttem, egy havernál és az anyukájánál szálltam meg, persze ilyen körfolyosós csoda. A lépcsőház szép volt, a lift (ami sok ilyenben nem létező extra!) kovácsoltvas és olyan lassú, hogy inkább lépcsőztem. Na cigizni csak a körfolyosón lehet (megjegyzem itt már bent volt a wc és a fürdő egyben, de olyan rettenetesen hideg volt benne, hogy hihetetlen), úgyhogy kimentünk. A folyosó nem viccelek vagy 20 fokot minimum kifelé dőlt, és a végén egy rozogának tűnő derekamig sem érő rozsdás fémkorlát kornyadozott. Mindez az ötödiken, alattunk 4db 4+ méter belmagasságú szinttel, és egy macsaka köves udvarral. Mondanom sem kell, hogy a falhoz lapulva tartózkodtam végig a körfolyosón (akinek a becsületes neve függőfolyosó amúgy).
    Másnap átmentem egy 1967-ben épült viszonylag korai panelbe (annak is megvoltak a hibái, pl az erkélyen át vezetett az út a bejárati ajtóhoz és a lakásba, szóval volt annak is pici függőfolyosós feelingje) de 5 csillagos hotelnek éreztem az előzőhöz képest.

    Mindezzel együtt azt mondom, hogy egy szépen felújítottba simán benne lennék a havi 300 ezerbe, mármint úgy, hogy nekem fizetnek 300 ezret, hogy ott kell lakjak.

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák