Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #314 üzenetére

    Hát pedig sajnos úgy tűnik, hogy a Balaton még Nizzánál is drágább. De nemsoká a fertő tó is az lehet. Balaton is köszönhetően Lölő hatalmas nagy befekektetéseinek egyelőre virágzik. Aztán amikor majd nem lesz a parton egy olyan hely sem, ahol a parttól 20 méterre már nem látod a Balatont addig ilyen árak lesznek. Utána majd rájönnek, hogy betondzsungel lett egész és a kutya sem kiváncsi Európa legdrágább pocsolyojára, mikor ott a Comói vagy a Bóden tó, ha szépet akar látni, ott a Velencei ha még fürödni is akar benne, nem beszélve az olcsóbb földközitengeri partokról...

    Sőt, ha csak nyaralásra nézi az ember, akkor ma már egy jó Balatoni nyaralás árából (pláne BPről és nem Debrecenből) ugyanannyiból megáll a Horvát tengerpart, de Montenegró/Albánia olcsóbb és szebb, cserébe kicsit messzebb van.
    Szóval szerintem ha így folytatódik, egy évtizeden belül kipukkan a balatoni lufi, és a kutya sem akar majd odajárni, mert olyan árak lesznek, hogy még Veszprémből is jobban megéri majd a Velencei tó...

    Repülőtér : Nos igen, ez eléggé gyászos, de nem volt ez mindig így. Ironikus módon az 1940-es években sokkal könnyebb volt MO-n repülővel eljutni bárhová mint most. Egyrészt voltak belföldi járatok (Debrecen-Miskolc-Budapest-Győr-Pécs stb.) elérhető áron, másrészt szezonban rengeteg helyről (pl a Budapesti Gellért szálló elől is) voltak hidroplán/repülőjáratok közvetlenül a Balatonra.
    Egy minimum Veszprémi (de én inkább Szentkirályszabadja környékére laknám legalább) repülőtér nagyon kéne ... JAH, hiszen van Szentkirályszabadjai Repülőtér!!! Ejj, hogy is felejthettem el, mikor nem is egyszer jártam arra ... jah, pont ezért felejtettem el :D Ott ugyanis van alkalmas terület és egy kész reptér, de arra aligha szállna le bármiféle A320/A321-es Airbus vagy társai, ahogy elnéztem még egy két motoros business jet is határeset lenne.
    Oda kellene pár milliárd, viszont nagyon frankón meglehetne csinálni, és nem mellesleg a kifutópályát 5km-re légvonalban már ott a Balatonalmádi strand.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák