Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibor23

    senior tag

    válasz plajos #20719 üzenetére

    Sziasztok!
    Látom sokan nem szembesültek ezzel a letéréskor való hibás újratervezéssel. Városban nincs gond, mindig normálisan és nagyon jól újratervez. Ezzel szemben többször kitolt már velem ismeretlen úton, mert pl. nagyvárosi (Brassó) körgyűrűn előbb lehajtottam (nyugat helyett északra), aztán hagyott abban a tudatban, hogy semmi gond, elvitt a következő lakott településig, és valami nyakatekert új úton +15km-rel vitt a cél felé. Nyilván nem akarok szabálytalanul veszélyesen visszafordulni, de számtalan lehetőség van szabályosan is egy parkolóban vagy hasonló. Ezt már többször eljátszotta. Én azt várnám el, hogy pl. bemondja, hogy "fordulj vissza ahol lehet - volt ilyen programom is, de nem emlékszem az is az IGo volt vagy más" vagy hasonló. Volt hogy ha a letérés első falujában visszafordít, még akkor is jobban járok, mint az új úton.
    Most újranéztem a beállításokat, de nincs semmi ilyen visszafordulás engedélyezés vagy hasonló.

  • tibor23

    senior tag

    válasz plajos #20719 üzenetére

    "Szerintem meg a legegyszerűbb módja a visszafordulásnak, ha a vezető dönti el hogy a forgalom zavarása nélkül hol tud visszafordulni (pl. Y-megfordulás) és nem követi vakon a navit és feleslegesen autózik km-eket."

    Igen, én is így gondolom, de mondjuk ha máshol kanyarodtam be, mint ahol kellett volna, és csak egy röpke "újratervezés" hangzik el, amit vagy meghallottam vagy sem, honnan tudjam, hogy vissza kellene fordulni? Ha meg is hallottam, csak később szembesülök vele, hogy egy tök más úton megyek, mint amerre eredetileg tervezett, és mind időben mind távolságban hatalmas többlettel, ahelyett hogy felszólítana, hogy forduljak vissza ahol lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák