Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ivanlopez

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az R31-esem akkuja úgy tűnik megadta magát (legalább is remélem, hogy az a baj, és nem mondjuk az adapterkábel érintkezési hibája, még mielőtt ráköltök egy vagyont egy új akksira)

    -egy jó ideje már csak kábelről működött a gépezet, az akkut nem lehetett feltölteni, és előfordult Nagyon ritkán, hogy ha bedugtam a konnektorba, úgy tűnt, hogy nem kap áramot (nem gyulladt ki a "battery" led), aztán egy kis próbálgatás után feltámadt.
    Na, most viszont véglegessé vált ez az állapot, se kép se hang, a led egy fél másodpercre felvillan, amikor bedugom a kábelt, utána semmi.

    Mint műszaki analfabétának, 3 kérdésem lenne:

    1: szerintetek az akku purcant ki?
    2: nézegettem alakrészt hozzá, és találtam is egyet, ami 4400mah-s, ami most benne van viszont 4ah-s. Akkor azt felejtsem el?
    3: mi az hogy "kompatibilis akku típusszámok"? Mert a pótakkunál, amit találtam, fel van sorolva az én akku típusszámom is a kompatibilitási listában. akkor most mégis jó ebbe a laptopba?

    előre is köszi!

  • ivanlopez

    csendes tag

    válasz cadeyrn #19972 üzenetére

    akkor sem működik sajnos.
    de akkor mi a fene lehet? a kábelt akárhogy tekergetem, mozgatom, nem kap áramot egy pillanatra sem. akkor talán az aljzat? vagy csak simán megadta magát a gép és kész?
    a hátsó usb csati sem működik egy ideje, de az egy leejtés következménye, (bele volt dugva egy usb-s egér, és pont a hátára esett a gép, szóval gondolom kicsit kitört a foglalat). vagy lehet hogy a kettő összefügg?
    mert ez a "be nem kapcsolódásos" dolgot már a leejtés előtt is csinálta a gép.

Új hozzászólás Aktív témák