Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz Gondwana #7932 üzenetére

    Nekem is ez a tapasztalatom. Bár azt hozzá kell tenni, hogy ez csak internetezést jelent, nem erős hálózati forgalmat (azt nem néztem, gyakran úgysincs olyan, amikor akkuról működik, mert ahol vezetékes hálózat van, ott általában konnektor is).

    The only real valuable thing is intuition.

  • lapa

    veterán

    válasz Gondwana #7932 üzenetére

    -mármint mindkettőn 20MB/s-t átnyomva?

    -mármint network boottal?

    -a wifi egyébként biosból volt tiltva? nem tudom van-e jelentősége.

    -mennyit fogyaszt a wlan router? nekem csak 100 full duplexre telik, de az "itt szokásos" DC-n mérve 4.2w a router meg az adsl modem együtt. ezt azért úgy gondolom nehéz alulmúlni akármilyen wlannal.

    a T61 18.6w-ot fogyaszt (ez igazi DC fogyasztás) bedugva a routerbe, dokkal meg pár usb-s kütyüvel, kikapcsolt panellal. mondom, ez igazi, a DC adapter túloldalán mért fogyasztás. az akksin mért fogyasztásnak ilyen szempontból a gépen belüli összehasonlításon felül nincs sok relevanciája, mert nem tudod folyamatosan úgy üzemeltetni.

    a router 0.35A-ról 0.37-re emelkedett, mikor bedugtam egy ethernet portot és a max 600 kB/s-sel elkezdtem letölteni.

    a fentiektől függetlenül biztonsági és stabilitási okokból is inkább maradok a réznél. nem akarok felesleges küzdelmeket egy tv / video streaminggel, ami vékonykliensnél mindenképp szükséges lesz. az éppen aktuálisan szupererős wlan védelmeket eddig mind megtörték, arra sincs szükségem, hogy új kütyükért álljak sorban mikor a wpa2-t is megtörik botnettel vagy akármivel. nevezhetjük paranoiának.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák