Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz pigmeus #23282 üzenetére

    Ha valamiből, akkor IBM/Lenovo- Thinkpad típusból érdemes munkagépet választani.
    A gép fizikai felépítése egy jól átgondolt tervezést tükröz. Ebből következik, hogy sok év után is alig látszik rajtuk a használat. Könnyű megőrizni a jó külső állapotot és nem fogsz úgy járni mint sok más gazdaságos gép esetében, hogy bár a gép működik, de a burkolat szétesik. Az anyaghasználatnak és a felépítésnek köszönhető ez. Azért függ a gazdájától is. Ezen kívül az sem egy utolsó szempont, míg a régebbi Thinkpad-ek hez is találsz alkatrészt akár csere akár bővítés céljából, addig egy azonos korú de más márka és típus esetében már nem is emlékeznek a nevére.
    Az aprón is jól körül kell nézni, mert van jó és kevésbé jó állapotú...van túlárazott és nagyon kedvező árú is.

    A linkelt gép egy elég erős hardverrel bír, az állapotát úgy tudod ellenőrizni, hogy kérsz képet, vagy megnézed személyesen...
    Az eladót tudod ellenőrizni a megbízhatóságánál is. De jelen esetben a hozzászólásokban is elég sok pozitív értékelés van.

    !!!: Most látom, hogy 52K ért vihető, az utolsó darab. Az áresés oka a rossz akksi. De ezt 5-10K körül be tudod szerezni az akkumulátor állapotától függően. Ez a gép ennyiért szerintem jó vétel.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • Chaser

    titán

    válasz pigmeus #23282 üzenetére

    Persze hogy érdemes, sokkal inkább egy thinkpad pár évesen, mint egy új konzumer 80-90k-ért. Amíg arról letelik a 2 év gar addig ezek is bírják jó eséllyel, valszeg még tovább is. Meg itt nincs alkatrész beszerzési probléma, ha valami gondod van itt a topik vagy az internyet', mert ezekből nem pár darabot csinálnak aztán fél év múlva kifut. Nem utolsósorban ezeket élmény használni, egy konzumert nem :N Hw-esen meg nem sokkal maradnak el a mostani 80-90k-s belépőktől.
    Amit a T61-ről itt megtudtam, quadro 140-ből csak olyat érdemes venni ami 2008 május utáni gyártás, az előtte levők szériahibásak, egy idő után meghal a vga, 10-20k-s tétel.
    Az enyém se rossz ajánlat sztem, lesd meg:) Képeket majd ma csinálok. Van már rá érdeklődő, visszalépés esetén viszont viheted..vagy ha nem is ezt, lesz akkor helyette egy 15-ös modellem spéci IPS panellal..ha nem tudod mi az olvasgass róla:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • rgeorge

    addikt

    válasz pigmeus #23282 üzenetére

    Nekem R61-em van ezzel a belsővel, igaz már 4GB-al, de tényleg nagyon erős, leszámítva talán a VGA-t. Három és fél éve ez a munkagépem (fejlesztés), és mai napig tökéletes. Win7-es is könnyen felmegy rá, mindenhez van hivatalos driver.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Új hozzászólás Aktív témák