Új hozzászólás Aktív témák

  • gyemipapa

    senior tag

    Csak úgy általánosságban:
    ugye senki nem gondolja, hogy egy óra képes megállapítani, hogy valaki ténylegesen alszik, vagy csak fekszik az ágyon mozdulatlanul, esetleg minimális mozgással?
    Ez agyhullámokat nem mér kérem! A szemünket sem látja, hogy nyitva, vagy csukva van-e.
    A beépített G-szenzorára támaszkodik, huzamosabb mozdulatlanul fekvést mély alvásnak, némi mozgást, forgolódást könnyű alvásnak tekint. A telefonos alkalmazásban pedig be lehet állítani, hogy alvás (fekvés) közben a szívritmust is figyelje, de ezt akkor be kell kapcsolni, így némiképp pontosabban tud KÖVETKEZTETNI, de nem ténylegesen megállapítani alvásadatokat.
    Tényleges alvásadatokat, ciklusokat többmilliós műszerekkel mérnek, laboratóriumi körülmények között, bedrótozva a pacienst mindenféle kütyüvel.

    Én a következtetett adatokkal elégedett vagyok, látom, kb. mennyi a mélyalvásom és mennyi a teljes.
    Igaz, én ágyban nem kütyüzök, de pl, este tévézek ágyból egy órát, de valahogy mégis megállapítja, hogy ébren vagyok, mert nem lefekvéstől, hanem a tv kikapcsolása utántól nem sokkal jelzi az alalvásomat.
    Magam sem tudom, pontosan milyen algoritmusokat használ, de egy 15 ezer Ft-os kütyütől nem is várnék többet.

    Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

Új hozzászólás Aktív témák