Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz poolbig #2713 üzenetére

    Olcsóbban megúszod, ha veszel egy táp tesztert 4000-ért, aztán megnézed vele a tápot. Vagy ha van multimétered, azzal is meg lehet, csak valamivel körülményesebb. [link] Ezen felül max még teszt terheléseket lehet rátenni, aztán megnézni azokkal is, hogy hogyan viselkedik, de szerintem ha hibás, akkor már azok nélkül is látszani fog. Ha hibás a táp, akkor könnyen szétvihette a lapot is.

    Én csak nézegettem az itteni írásokat, hogy mennyi nyűgje van ezeknek a gépek, aztán eldöntöttem, hogy inkább magam rakom össze alkatrészekből, mint hogy ilyet vegyek. Bár valamivel drágább, de legalább stabil lesz. Ezek után nem nagyon lepődtem meg, hogy a support-al is vannak furcsaságok, legalábbis nagyon irreális az ár, amit írsz. Ha csak szoftveres nyűgje van, szerintem biztosan meg lehet szerelni, csak rengeteg utánajárás. Szerintem add el így aprón féláron, ha már nem akarsz foglalkozni vele, még úgy is jobban jársz, mintha teljesen kinyírod. Nekem egyre inkább az az érzésem, hogy kamu az a szlogen, hogyha mikroszervert akarsz, akkor Xeon kell meg server grade lap hozzá. Egyedül az ECC-ről vagyok meggyőződve eddig, hogy arra szükség van, de arra is csak olyan szervereken, amin adatbázis van vagy netről elérhetőek. Otthoni használatra bőven jó a customer grade, mert nem kell 99% feletti rendelkezésre állás.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák