Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisgyerek85

    senior tag

    válasz tdhenry #1040 üzenetére

    Szia!
    Pont akkor voltunk legutóbb horvátba nyaralni amikor a lányom 2 éves volt. (3éve)
    Szombati váltás ha jól emlékszem. Esetleg akit érdekel egy nyugis kis falu (Vinisce,petrov apatrman), bár ahogy látom már fullon vannak.
    Este 10kor indultunk és reggel fél10 körül értünk oda. Mi elfoglalhattuk a szállást, mert meg volt már előre beszélve, ha jól emlékszem.
    A lényeg, hogy klíma nélküli autóba a lányom az utolsó 1 órában már nagyon nyűgös volt, pedig folyamatosan mentünk, sehol nem volt dugó.
    Ezért hazafelé is bevállaltam az esti vezetést inkább. Mondom már oly mindegy, hogy este 9kor indulunk el vagy reggel 9kor, de legalább nyugi lesz az autóban, meg az úton is :)

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz tdhenry #1040 üzenetére

    A határtól Zágrábig hajnalban azaz éjjel 1 és 4 között relatív kicsi a forgalom, illetve nem nagyobb, mint a magyar részen. Zágrábnál volt, hogy már reggel 7 körül viszont betömörült a környék, és ugyan 10-15 perc sorbanállással meg lehetett úszni a fizetőkaput, szerintem ott nem érdemes kockáztatni. Olyan 5-6 óra a legkésőbb, amikor még talán át lehet csusszanni, de inkább kicsit előbb.
    Utána már sűrűbb szakasz van, mert a helyiek is közlekednek dél felé, de ha ezt még 6-8 között sikerül letudni nagyjából ,akkor szerintem bőven a roham elejét előzi az ember. Mondjuk reggel 9 körül de főleg utána már semelyik szakaszon nem lennék szívesen az úton szombaton.

    Viszont ha nem a Bpest-Balaton M7-es szakasz felől indulsz, akkor lehet előbb is indulni, mert akkor garantált, hogy Zágrábot még sötétben éred el, és kb. napfelkelte után érsz le Zadar környékére. Úgy tutibiztos hogy az éjszakai utazás az ideális, és mindenhol a legkisebb a forgalom. És a hőség sem nagy. De akkor tényleg nagyon hamar vagy lent, azt már nektek kell tudni, hogy el tudjátok-e ütni az időt, és lesz-e minden a parton (WC, étel-ital, stb.) míg nincs szállás.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • szab13

    aktív tag

    válasz tdhenry #1040 üzenetére

    Szia!

    Mi tavaly voltunk Viniscében (Petrov apartman, csak ajánlani tudom )
    Budapestről (Július 22) éjfélkor indultunk, Zágrábig sima volt az út, utána sem volt dugó csak pályán max 100-al lehetett haladni Bosiljevo leágazásig. Kb 9 kor értük el Sibeniket. (2x30p állás volt benne)
    4-éves fiam szinte végig aludta.

    Korábban volt, hogy hajnalban indultunk de, ilyenkor Zágráb és környékén nagyon sűrű a forgalom és a kapuknál is sokat kellett várni.

    Tehát inkább éjféli indulás és kávé , fürdő a parton, addig amíg nem lehet elfoglalni a szállást :)
    üdv

Új hozzászólás Aktív témák